Sponsorlu Bağlantılar

Windows kullanıcı adı değiştirme

628 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konu anlatımında Windows kullanıcı adı, bilgisayar ismi nasıl değişir? Bunları anlatmaya çalışacağız.

İşletim sistemi kurulduğunda genel olarak farklı isimlerle kurulum gerçekleşir siz bunu kurulum sırasında değiştirmezseniz böylece kalır fakat bunu sonradan değiştirebilirsiniz. Eğer siz ismini değiştirmezseniz ağ ortamına girişlerde, katılmalarda ileri de sorunlar olabilir.

Bunun için Windows kurulumu, Windows 10, Windows 8, Windows 7 işletim sisteminde bilgisayar ismi değiştirme konusunda aşağıda adımları uygulamak suretiyle sizde hemen değiştirebilirsiniz. Aşağıda vereceğimiz adımlarla kullanıcı adı nasıl değişir? Bunu yazımızda vermeye çalışacağız.

WİNDOWS KULLANICI ADI NASIL DEĞİŞİR?

Şuan Windows 10 işletim sistemi kullandığımız için bu konuyu bu işletim sistemi üzerinden giderek anlatmaya çalışacağız.

  • Windows + R tuşlarına birlikte basınız
  • Çalıştır Penceresi açılacaktır.
  • BU çalıştır penceresine “netplwiz” komutunu yazınız.

KULLANICI HESAPLARI

Kullanıcı adı değiştirme Windows ‘da burada mevcut kullanıcı adlarını göreceksiniz. Değiştirmek istediğiniz kullanıcı adı üzerine gelerek “özellikler” kısmında giriyoruz.

Kullanıcı adı yazan kısımda kullanıcı adınızı kendi vereceğiniz isimle değiştirebilirsiniz. Böylece Windows kullanıcı adı bu adımlarla değiştirme imkânı sunmaktadır.

BİLGİSAYAR YÖNETİMİNDEN KULLANICI ADI DEĞİŞTİRME

Diğer bir metot ise bilgisayar yönetiminden kullanıcı adını değiştirme olacaktır. Bunun için aşağıda adımları gerçekleştirerek kolaylıkla değiştirebiliriz.

  • Masaüstü üzerinde bulunan bilgisayar ikonu üzerine gelerek farenin sağ tuşu ile “yönet” yazan yere giriyoruz.
  • Yerel kullanıcılar ve gruplar
  • Kullanıcılar
  • Değiştirmek istediğiniz kullanıcı ismi üzerine gelerek farenin sağ tuşu yardımı ile “yeniden adlandır” adımlarını seçiyoruz.

Böylece Windows kullanıcı adını değiştirme işlemini gerçekleştirebiliriz. Bu konumuzda bilgisayar kullanıcı adı nasıl değişir, nasıl değiştirilir, değiştirme konularında bilgilendirme yaptık. Bununla ilgili sorularınız için hemen sayfamızın altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz. Diğer tüm sorularınız için bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan bize iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın