Sponsorlu Bağlantılar

Android yazılım güncellemeyi durdurdu hatası çözümü

778 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Android telefonlarda, Android tabletlerde hata mesajı olarak karşınıza çıkan uyarıda “yazılım güncellemeyi durdurdu sorunu nasıl çözülür” Bununla ilgili bilgiler vermeye çalışacağız.

Bu sorun neden kaynaklanıyor, bu hata nasıl çözülür? Sizlerden soru-cevap sayfamızdan gelen sorulara cevaplar vermeye çalışacağız. Android veya IOS tabanlı işletim sistemli cihazlarda izin vermediğiniz sürece yazılım güncellemesi Kablosuz Ağ bağlantıları üzerinden yani Wi-Fi üzerinden yapılmaktadır.

Bunun nedenine geldiğimizde mobil cihazlarda ağ bağlantıları gezinmeler den dolayı kopmalar, mobil internet paketi fazla kullanacağı, kesintiler nedeniyle cihazlarda geri dönülmeyecek sorunların yaşanabilmesinin önüne geçmek nedeniyle mobil internet üzerinden güncelleme kapalı durumdadır. Bu konumuzda yazılım güncellemeyi durdurdu hatası eğer güncelleme halen devam ederken kopmalar olduysa ağ bağlantısında güncellemeyi otomatik olarak durdurmuştur.

 

Bu uyarı mesajını da o yüzden vermiştir kuvvetli ihtimal olarak. O zaman ne yapılması gerekmektedir. Bu sorun nasıl çözülür?

YAZILIM GÜNCELLEMEYİ DURDURDU ANDROİD

Bu sorun olmaması yanı sıra aşağıdaki adımları uygulamak suretiyle güncelleme hatasını çözebilirsiniz.

  • Telefon veya Tablet kablosuz ağ bağlantılarını tekrar kontrol ediniz ve bir ağa bağlı olduğundan emin olunuz.
  • Eğer cihazı mobil internet üzerinden yazılım güncellemesi, versiyon güncellemesi yapmayı düşünüyorsanız buna telefon hattı üzerinden izin vermeniz gerekmektedir.

Böylece karşınıza çıkacak olan yazılım güncellemeyi durdurdu problemi çözülmüş olacaktır. Bu sorun tekrarlar mı? İnternet bağlantınız iyi olmadığı, kötü olduğu sürece sürüm güncellemesi durdurdu sorunu tekrar karşınıza çıkabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın