Sponsorlu Bağlantılar

ipconfig showclassid ve ipconfig setclassid komutu

573 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda iki farklı ağ dos komutu hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bu komutlar ipconfig showclassid ve ipconfig setclassid nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır? Bununla ilgili olarak akıllara gelen sorulara cevaplar verelim.

İPCONFİG SHOWCLASSİD KOMUTU NEDİR?

Bu komut normal bilgisayarlarda görüntülenmez, bu komutu çalıştırmak için bir DHCP sunucunun olması gerekmektedir. Dynamic Host Configuration Protocol ip adresi ataması yapmaktadır. Bilgisayarlara oluşturulan belli bir ip havuzundan veya rast gele bir ip vermek suretiyle bilgisayarların ip almasını sağlamaktadır.

İpconfig showclassid ne işe yarar diyecek olursak sınıf tanımlayıcılarını yönetirler farklı ağ ayarlarını uygulamak için bir DHCP sunucusundaki yöneticiler tarafından tanımlanmaktadırlar. Bu komut normal ev içi ağlarda kullanılmaz. DHCP sınıf kimliği görüntülemek için kullanılan komuttur.

İPCONFİG SETCLASSİD NEDİR?


Bu komutta showcilassid komutuyla ortak kullanılan bir komut dizinidir. Yine aynen DHCP sunucularda kullanılmaktadır. Bağdaştırıcı için sınıf kimliğini yapılandırmak kullanılan bir komuttur. Bu komuta Bağdaştırıcı için izin verilen tüm dhcp sınıf kimliklerini görüntüler diyebiliriz. Yine aynı dos komutu olarak kullanılan bu komuttur.

Bu iki ipconfig /showclassid komutu ve ipconfig /setclassid komutları nedir, ne işe yarar konularında ipuçları vermeye çalıştık. Bu konuyla alakalı olarak sizinde ekleyeceği bilgiler için yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın