Sponsorlu Bağlantılar

Windows installer hizmeti açılmıyor sorunu çözümü

778 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, sizlerden sorulara bu konumuzda bir başka soruyla cevap vermeye çalışacağız. Bu sorulardan biride Windows installer açılmıyor sorunu hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Konumuz içinde de bununla ilgili soruya çözüm bulmaya çalışacağız.

WİNDOWS İNSTALLER NEDİR?

Bilgisayara program yüklemek ve yüklediğiniz programı kaldırmak için kontrolleri sağlayan bileşenlerden biridir. Bilgisayarda program kurulumu esnasında hata alırsanız, yükleme yapamazsanız installer hizmetlerinde sıkıntı var demektir. Bu konuyla ilgili olarak uyarı mesajı olarak şunları alabilirsiniz.

WİNDOWS İNSTALLER HATA MESAJLARI

  • Windows installer hizmetine erişilemedi
  • Windows installer hizmeti başlatılamadı
  • Windows Installer hizmeti Yerel Bilgisayar’da başlatılamadı. Hata 5: Erişim reddedildi.

Windows installer nedir kısaca bahsettikten sonra Windows installer hatası ile ilgili olarak çözüm yollarını sizlere aşağıda vermeye çalışacağız.

WİNDOWS İNSTALLER HATASI ÇÖZÜMÜ

 Windows installer problemi yaşıyor ve bu hizmetler çalışmıyorsa şimdi sizlere vereceğimiz adımları denemekte fayda vardır.

  • Windows + R tuşlarına birlikte basın.
  • Çalıştır penceresi açılacaktır.
  • Çalıştır penceresine şu komutu girin MSIEXEC /UNREGISTER yazın ve enter tuşuna basınız.
  • Bu komutu girdikten sonra tekrar MSIEXEC /REGSERVER komutunu yazınız tekrar çalıştır penceresine entere basın.

Yukarıda işlemleri denedikten sonra Windows installer hizmetlerini yeniden çalıştırmayı deneyin. Büyük bir ihtimal ile hizmetler yeniden başlayacaktır.

Bunun dışında Microsoft tarafından yayınlanan sorun gidericiyi “https://support.microsoft.com/tr-tr/help/17588/fix-problems-that-block-programs-from-being-installed-or-removed” bilgisayara indirerek kullanabilirsiniz.

Büyük bir olasılıkla Windows installer sorunu çözülmüş olacaktır. Yukarıda konumuzda installer sorunsalı nasıl çözülür? Konusunda bilgilendirme yapmaya çalıştık. Bununla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza bildirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın