Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayardaki videolar ses dosyasına dönüşmüş?

684 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda bilgisayarda kayıtlı video dosyalarının ses dosyasına dönüşmüş olarak açılıyor sadece sesler geliyor konusunda soru & cevap sayfamızı kullanan bir ziyaretçi tarafından sorunun cevabını vermeye çalışacağız.

Bilgisayarda herhangi bir nedenle videolar veya bir başka dosya türleri farklı formatlar altında açılabilir. Bunlara neden olarak virüsler veya farklı şekilde açılan dosyalar neden olabilmektedir. Bilgisayarınızda oynattığınız videolar açılmıyor ve sadece sesler geliyorsa geçici olarak sorun yaşayabileceğiniz gibi sürekli bu şekilde de açılabilmektedir.

Bizimde bu konumuzda video dosyalarını tekrar normal uzantılarını açacağımız düzgün programları seçerek düzeltebileceğimizi söyleyelim.

VİDEO DOSYA UZANTILARI

Video formatı olarak kayıt ettiğimiz dosyaların uzantıları mp4, mov, mpeg, mpg, avi, swf, wmv, asf olarak bahsedebiliriz.

ASF – AVİ: Windows video dosyasıdır bu dosya uzantısını çalıştırmak için bilgisayara codec yüklemek gerekebilir.

MP4 – M4V – MOV: Bu dosya türleri Mp4 video dosyalarıdır. Bilgisayarda Codec isteyebilir.

MPG – MPEG: Film dosyasıdır.

SWF: Adobe Flash Media dosyasıdır.

WMV: Windows Media Video dosyasıdır.

Bu formattaki dosyalar farklı bir dosya ile açılıyorsa sorunu şu şekilde çözmeye çalışacağız. Bu dosya üzerine gelerek “birlikte aç” ile video oynatma programları ile açarak videoları ses yerine görsel olarak da izleyebilirsiniz.

BİRLİKTE AÇ NASIL ÇALIŞIR

Yukarıda konu başlığını inceleyerek yeni başlayan kullanıcılar birlikte aç konusu biraz daha kavrayabilirler.  Yukarıda konumuzda video dosyasından sadece ses geliyor sorunu, hatası ve bununla alakalı olarak sorun nasıl çözülür bunu anlatmaya çalıştık. Bununla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın