Sponsorlu Bağlantılar

Windows görev yöneticisine nasıl girilir

1.687 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu anlatımda Windows Görev Yöneticisi hakkında bilgi vereceğim ardından , Windows Görev Yöneticisine Nasıl Girilir? veya diğer arama tags kelimesi ile Windows Görev Yöneticisi Nasıl Açılır? konusu üzerinde duracağız.

Windows Görev Yöneticisi Nedir?

Bilgisayarın performansı , Yürütülmekte olan Program , işlem dosyaları , Bellek ( Ram ) , Cpu ( işlemci ) , ağ istatistiklerini ayrıca kayıtlı kullanıcıları  ve durdurmak istediğiniz programları , işlemci parçalarını ve bununla birlikte bilgisayarı uyku moduna alma , yeniden başlatma veya kapatma gibi görevleri üstlenen bir paneldir.

windows görev yöneticisi

Windows Görev Yöneticisi Nasıl Girilir?

windows görev yöneticisi açmak için bir kaç yöntem vardır. Bunlardan en basit pratik yolu Ctrl + Shft + Esc tuşlarına hep birlikte basmaktır. Bu üç tuşa birlikte bastığınızda görev yöneticisi hızlı bir şekilde açacaksınız.

Ctrl + Alt + Delete üçlü tuşlara bastığınızda açma yoluna sahipsiniz. ayrıca çalıştır komutu olarak ise taskmgr.exe komutunu win+r tuşlarını kullanarak hızlı bir şekilde açabilir ve yazabilirsiniz.

görev çubuğu ayarı

windows görev çubuğu

Diğer başka yöntem ise görev çubuğu üzerine gelerek fareniz ile sağ tuş yardımı ile görev yöneticisi’ni başlat yaparak açabilirsiniz. Yukarıda saydığım farklı uygulama yollarıdır size en yakın görev yönetici ulaşmak için verdiğim ipuçlarını kullanabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

Windows görev yöneticisine nasıl girilir , Windows görev yöneticisi nasıl açılır , window görev yöneticisi , windows görev yöneticiyi başlatma , windows görev yöneticisi , windows task manager

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın