Sponsorlu Bağlantılar

Windows Ağ Tanılama Nedir?

1.821 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar’da internet ortamına açılmak , internete bağlanabilmek için bir ağ kullanmanız gerekmektedir. Bu kablolu ethernet ile bağlı veya kablosuz ağlar ( wi-fi ) ağlar ile bağlanabilirsiniz. Bu konumuzda Windows Ağ Tanılama nedir? ne işe yarar? bunlar üzerinde duracağız. 

Windows Ağ Tanılama Nedir?

Yukarıda Bahsettiğim gibi bilgisayarınızda bağlı bir internet erişimi var fakat bu internet erişimi sorunu yaşıyor , ağ bağlantılarında sorunlar yaşıyorsanız , Bu ağ bağlantı sorunları çözümlemek ve çözmek için Windows Ağ Tanılama modülünü çalıştırabilirsiniz.

Şu şekilde düşünürsek Eğer internet bağlantınız’da her hangi bir kaynaklı bağlantı sorunu yaşamıyorsanız yani bir fatura ödemediğinizde bağlantınız kesilmediyse veya dış hatlarda kopukluk veya buna benzer nedenle sorunların dışında Windows Ağ Tanılama modülünü kullanmanızda fayda vardır.

  • Bilgisayar
  • Denetim Masası
  • Ağ ve Paylaşım Merkezi
  • Ağ Sorunlarını Tanımla ve Gider

 

Bu adımları izleyerek ağınızda oluşan sorunları çözümlemeye çalışır eğer bulduğu bir sorun var ise ise “Bulunan Sorunlar” altında hangi sorunları yaşıyorsanız tespit edecektir. Bulduğunuz ağ hataları , ağ sorunlarını çözmek için buradan çözebilirsiniz. 

Konuyu özetleyecek olursak , Bilgisayarınız bağlı ağ ortamlarında ,bu fabrika , ofis , okul veya ev gibi ağ ortamında oluşan hata ve sorunları tespit etmek ve çözmek için kullanılan Windows Özelliğidir. Win10 , Win7 veya Diğer Windows işletim sistemlerinde bu özelliği kullanabilirsiniz. 

Arama Tags & Etiket ;

windows ağ tanılama nedir , windows ağ tanılama ne demek , windows ağ tanılama ne işe yarar , windows ağ tanılama nasıl kullanılır , windows ağ tanılama sorun nasıl çözülür , windows ağ tanılama kullanımı , Windows 10, Windows 7 , Xp , Vista

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın