Sponsorlu Bağlantılar

iphone arka kapakta kamera yanındaki delik ne işe yarar

682 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda hiç de fark edilmeyen, görülse de bu nedir? ne işe yarar gibi merak uyandıran iphone arka kamera lensi yanındaki küçük toplu iğne başı kadar delik ne işe yarıyor? ne demek bu konuda sizlere meraklılarına ipucu vermeye çalışacağız.

İPHONE KAMERA ARKASINDAKİ DELİK NE İŞE YARAR?

Bu küçük ve gizemli delik aslında önemli bir görev üstlenmektedir. Siri ve Google Asistan için bir ses tanımaya yardımcı olan bir mikrofondur. Böylece Snapcahat, Facetime, instagram hikayelerde yaşanan ses sorunu bu küçük mikrofon sayesinde çözülmüş olmaktadır. Ses tanıma için kullanılan bu mikrofonu test edebilirsiniz. 

Bu küçük delik mikrofon görevini üstlendiği için siri’de gireceğiniz bir komut eğer anlaşılmıyorsa veya video’da sesler az geliyorsa, sönük geliyorsa kamera lensi yanındaki yani o küçük delik deki mikrofon kapanmış veya elinizde kapatmış olabilirsiniz.

Bunun dışında iphone mikrofon test etmek için sesli notlarda ses kayıtı yaparak sesinizin nasıl geldiğini kontrol edebilirsiniz eğer burada cızırtı ve anlaşılmayan bir ses kayıt etmişse telefonun altındaki mikrofon arızalı olabilir bunun için cihazı bir teknik servise gösterebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın