Sponsorlu Bağlantılar

Win 8 fareyi sağa götürünce menü çıkmıyor hata ve çözümleri

4.552 views
Sponsorlu Bağlantılar

Blog sayfamı ziyaret eden ziyaretçiler den gelen sorulardan biride ” Windows 8.1 Kullanıyorum Fareyi Sağa Götürünce Menü çıkmıyor ” Bununla ilgili olarak çözüm arayacağız. Bununla ilgili olarak bir çok blog sayfasında bu sorun ile karşılaşmak mümkündür. Bu hatalara çözüm arayacak olursak ?

Yeni yüklediğiniz güncellemeler ile kaynaklı olabilme imkanı yüksek gibi görünen bu menü hatasında güç düğmesi ,arama ,başlat gibi hızlı erişim menüleri görünmüyor olabilir  bununla ilgili olarak Buradan İngilizce bir blog sayfa olan ilovefreesofware sayfasında bir çözüm sunulmuştur.

Burada Menü Hatasını Gidermek için Kayıt Defteri ve Carm Bar kapatarak çözüm yolunu bulmuşlar gibi Burada yapılan çözüm ;

Win + R Tuşları ile Çalıştır Penceresini Açıyoruz ve Regedit komutunu yazıyoruz daha sonra Aşağıdaki Adımları izliyoruz.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ImmersiveShell  Adımlarını izliyorsunuz. Daha sonra burada Yeni Bir Anahtar oluşturuyoruz ” EdgeUI ” tırnaklar olmadan bir Key oluşturuyoruz.

Daha sonra Bunun içinde iki tane yeni Dword oluşturuyoruz bunların adına DisableTLCorner ve DisableTRCorner  adını veriyoruz.

2-Adım ;

Diğer Bir Adım ise Görev Çubuğu üzerine gelerek Sağ Fare tuşu ile Özellikler Bölümüne giriyoruz. Burada Navigation Sekmesine geliyoruz ilk üç tikleri kaldırıyoruz.

Kaynak “http://www.ilovefreesoftware.com/21/windows8/disable-charms-bar-recent-apps-bar-hint-windows-8.html

Tags – Etiket ;

Windows 8.1 Menü Hatası , Windows 8 Menü Hatası , Menü Çalışmıyor , Menü açılmıyor , Windows 8.1 menü neden açılmıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Win 8 fareyi sağa götürünce menü çıkmıyor hata ve çözümleri (2 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın