Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8.1 Bios Menüsüne Giremiyorum ?

1.780 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kim : Atakan

Soru Gönder : Windows 8.1 kullanıyorum BiOS ayarlarına ulaşmam gerekiyor Windows başlatılıyor ekranı ve devamındaki kod yükleme ekranını bilgisayarım pas geçiyor BiOS menüye bu şekilde ulaşamıyorum ayrıca Win8.1 ‘in özel menü arayüzünden ayarları>yeniden başlat>onarma> diyorum çıkan menüde çıkması gerekiyor yine çıkmıyor internetteki diğer siteler BiOS menünün aktif olamadığını söylüyorlar acilen BiOS menüye ulaşmam gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden çok teşekkürler…

Cevap : Windows 8 de hızlı başlat denilen bir olay vardır. Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda hızlı bir şekilde başlayacağı için bios ayarlarına muhtemelen giremiyorsunuz bunun için yapılması gereken adımları izleyerek tekrar bios ayarlarına girmeyi deneyin.

hiberfil.sys dosyası sildiğiniz hızlı başlat menüsü iptal etmiş olacaksınız. Bunu nasıl sileceğiz ? bunun için hazırda beklet iptal etmek gerekiyor hazırda beklet kapatma konusu inceleyin.

* diğer ikinci adım ise Denetim Masası > Güç Seçenekleri  > Güç düğmelerin yapacağını seçin > hızlı başlat önündeki tik işaretini kaldırın. Böylece giremediğiniz bios ayarlarını girmiş olacaksınız.

Arama Tags & Etiket ;

bios ayarlarına giremiyorum , Win8.1 bios ayarı , windows 8 bios ayarlarına nasıl girilir

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın