Sponsorlu Bağlantılar

Araç Plaka’sına göre Sahibi Nasıl Öğrenilir ?

29.201 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuz’da arabanın plakasına göre araç sahibi nasıl öğrenilir ? bununla ilgili Google aramasına yazdığınızda bir çok bilgi gelmektedir. Bende Bu konu’da bir yazım bulunsun diyerek plaka‘ya göre aracın sahibini öğrenmek konusunda bilgi vereceğim.

Allah göstermesin herhangi bir yerde arabanıza çarpıp kaçtılar veya bir hasarlı , ölümlü kazalara karışan ve vurup kaçan araçların ruhsat sahibi ‘nin kim olduğunu hemen öğrenmek isteriz. Bunun için e-devlet şifrenizin olması gerekmektedir.

Bunun için ilk önce “https://www.turkiye.gov.tr/arac-sorgulama” adresi üzerinden e-devlet şifrenizi girerek sorgulama yapmamız gerecektir.

araç plaka sorgulama

 

 

link adresi ile turkiye.gov.tr giriş yaptık’dan sonra Plaka Numarası yazan yere örnekte olduğu gibi 06AA1234 gibi büyük harfleri kullanarak giriyoruz ve Sorgula butonu basıyoruz.

araç ruhsat sahibi sorgulama

Buradaki sorgulamada, plaka no , model yılı , tescil birimi , Renk , Çalıntı mı? , Marka , Ruhsat Tarihi , Cinsi , Renk 2 , Hak Mahrumiyeti ve eğer Hak Mahrumiyeti ( Var ) ise yani Rehinli Araç ise Rehinli olduğu Makam / Kurum ismi bu sorgulamada bilgi olarak verilir. Araç Sahibini öğrenmek isterseniz bunu EGM Tarafından öğrenebilirsiniz.

Ayrıca kısa mesaj ile yani SMS ile araçların hasar sorgulamasını “kaza sorgulaması” yaptırabilirsiniz bunun için yapacağınız işlemler Araç Plakasını yazıp 5664 numara sms gönderebilirsiniz. Fiyatlandırma 4 TL dir.

Arama Tags & Etiket ;

plakaya göre araç sahibi bulma , ruhsat sahibi , plakadan araç sorgulama , plaka sahibini nasıl öğrenirim , araç sorgulama , plaka sorgulama , plaka bilgisi , araç sahibini nasıl öğrenirim , araç sahibini öğrenme , araç hasar kaydı , araç trafik ceza sorgulama , pert kaydı

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın