Windows 11

Windows 11 rahatsız etmeyin modu etkinleştirme

Windows 11 rahatsız etmeyin modu etkinleştirme

Merhabalar, bu konumuzda Windows 11 rahatsız etmeyin özelliği nasıl kapatılır, nasıl etkinleştirilir konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

İşiniz bilgisayar başında ise ve tam işinize yoğunlaşmışken gelen bildirimler adaptasyonunuzu bozabilir. Bunu düşünen Microsoft mühendisleri Windows 11 ile “rahatsız etmeyin” özelliğini hizmete sunmaktadır. Böylece işinize daha iyi odaklanmanıza yardımcı olmaktadır.

Windows 11 22H2 sürümü ile bu özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz. Sizde bu özellikten yararlanmak istiyorsanız aşağıda vereceğimiz adımlarla Windows 11 rahatsız etmeyin modunu etkinleştirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

RAHATSIZ ETMEYİN WİNDOWS 11

Windows Tuşu ve I harfine birlikte basınız.

Ayarlar Paneli açılacaktır.

Sistem

Bildirimler

Rahatsız etmeyin özelliğini ( aç/kapat )

Yukarıda işlemlerle Windows 11 de rahatsız etme özelliği açıp kapatabilirsiniz. Böylece işinizin başında iken gelen bildirimlerden tamamen kurutulmuş olursunuz.

Bunun dışında bu özelliği Windows 10 da uygulamalar üzerinden de tek tek bildirimleri devre dışı bırakarak veya açarak alabilirsiniz.

Bu konumuzda Windows 11 rahatsız etme özelliği nasıl açılır, nasıl kapanır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL