Sponsorlu Bağlantılar

Windows 11 ihtiyaç duyulan Donanım Gereksinimleri Nelerdir

70 views
Sponsorlu Bağlantılar

Windows 11 işletim sistemine ait görüntüleriyle birlikte 2021 yılı sonu itibariyle geleceğini duyurduğu yeni işletim sistemini mevcut donanımınız destekliyor mu? Windows 11 hangi donanım gereksinimlerini istiyor bunları yazımızda bulabilirsiniz.

Hali hazırla kullandığınız bilgisayar donanımızda Windows 10 veya Windows 7 gibi işletim sistemini terfi ettirerek Windows 11 işletim sistemine geçmeyi düşünebilirsiniz. Bunun için ilk yapmanız gereken bilgisayarınızın özelliklerini https://ademocut.com/bilgisayarimizin-ozelliklerini-nasil-ogrenirim/ adresimiz üzerinden öğrenerek aşağıda vereceğimiz Windows 11 temek ihtiyaçlara ait donanımlarla karşılaştırarak kendiniz de karar verebilirsiniz.

WİNDOWS 11 DONANIM GEREKSİNİMLERİ

Bilgisayarımızda en temel bileşenler Ram, İşlemci, Ekran Kartı, Ana Kart, HDD gibi donanımların dışında çevre birimleri de genel bir ihtiyaç haline gelmiştir. Şimdi Windows 11 sistem gereksinimleri nelerdir bir görelim.

İŞLEMCİ ( CPU ); 64 bit mimari işlemci 1 Ghz veya hızlı ve en az 2 çekirdek işlemciye ihtiyaç duyar.

RAM BELLEK; 4 Gb ve üstü bellek ihtiyacı duymaktadır.

DEPOLAMA KAPASİTESİ; 64 Gb ve üstü diske ihtiyaç duymaktadır. SSD olması hız ver performans bakımından iyi olacaktır.

EKRAN KARTI ( GRAFİK KARTI ); DirectX 12 ve WDDM 2.0 sürücüsüne ihtiyaç duymaktadır.

Yukarıda verdiğimiz Windows 11 donanım gereksinimlerine ek olarak 720 p ( 1280*720 ) çözünürlüğüne ve internete kurulum esnasında internete de ihtiyaç duyulacaktır.

TAVSİYE VİDEO;

Yukarıda verdiğimiz en düşük minimum Windows 11 donanım gereksinimleri olarak göz önünde bulundurunuz. Daha üst donanımlar size performans ve hız olarak geri dönüşümde iyi olacaktır.

Bu konumuzda merak edenler için Windows 11 donanım gereksinimleri, Windows 11 minimum donanım gereksinimleri nelerdir, hangi donanım Windows 11 çalıştır sorularına cevaplar vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Windows 11 ihtiyaç duyulan Donanım Gereksinimleri Nelerdir (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Bende verdiğiniz linkten bilgisayarımın özelliklerine bakarak Windows 11 destekliyor mu öğrendim. Win11 terfi edebilirim

  2. Win11 destekliyor benim bilgisayarım donanımı kurtarıyor. Anladığım kadarıyla fazla bir özeliği ihtiyaç duymuyor.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın