Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 vpn kurulumu nasıl yapılır?

1.936 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Windows 10 vpn ekleme konusunda bu işlemin nasıl yapılacağına dair ipuçları vermeye çalışacağız. Bu işlem öncesi vpn nedir? Bununla ilgili bir ön bilgi vermeye çalışacağız ardından Windows 10’a vpn nasıl eklenir? Bunun anlatımına geçelim.

VPN NEDİR?

Virtual Private Network ( Sanal Ağ ) olarak adlandırılan bu ağda uzak bir bilgisayara sanal ağ ortamı üzerinden sanki fiziksel olarak yani elinizin altında kullandığınız bilgisayar gibi bağlantı kurmayı sağlayan bir sanal ağdır.

Bu sanal ağ ortamında bilgisayarları bir birleri ile görüştürmeyi, iletişimi sağlamak, oyunların oynanması, yazılar ve bir çok ağ bağlantısı sağlayabilirsiniz. Buna en basit örnek hitachi diyebiliriz. Bu konumuzda Windows 10 da vpn bağlantı nasıl sağlanır? Vpn bağlantısı nasıl yapılır? Bunu anlatacağız.

Windows 10 vpn nasıl eklenir?

Windows 10 işletim sisteminde sanal ağ ekleme için aşağıdaki görsel resimleri takip ederek Windows 10 vpn kurulumu yapabilirsiniz.

  • Win + I tuşlarına basarak Ayarlar bölümünü açıyoruz.

Ağ ve İnternet ( Wi-Fi, uçak modu, Vpn ) ayarlarının olduğu kırmızı kutucukta işaretli alana giriyoruz. Bu alanda sonra diğer ayar penceresi açılacaktır.

VPN > VPN bağlantısı Ekle kısımlarından yeni bir vpn ekleme işlemi için bu adımları takip ederek ayarları, konfigürasyon yapmak giriyoruz.

Windows 10 VPN bağlantısı ekle kısmından yeni bir vpn bağlantısı bu alandan eklemek üzere oluşturabiliriz.

  • Windows Sağlayıcı ( Windows Yerleşik ) seçiyoruz.
  • Bağlantı Adı ( bir isim veriniz my vpn gibi )
  • Sunucu adı ve Adresi bu alana bağlanacağınız vpn için sunucu adı veya ip adresini yazacaksınız. Şirket, Firmalarda vpn bağlantılarında bunlara dikkat edilir.
  • Kullanıcı adı ve Şifre ile bağlantıyı sağlamak için buraları doldurunuz.
  • Oturum açma bilgilerimi anımsa işaretleyebilirsiniz sürekli bağlantı adresi olarak kullanacaksanız.

Yukarıda adımlarla vpn bağlantı profili oluşturarak bundan sonra adımlarda vpn adreslerine kolaylıkla bağlanabilirsiniz. Bağlantı profili oluşturduğunuz vpn bu alandan test ederek bağlantı kurabilirsiniz.

Windows 10 vpn kaldırma işlemini yine aynı adımlarla VPN altında oluşturduğunuz vpn profil üzerine gelerek “Kaldır” butonu ile kaldırmanız mümkündür.

Windows 10 Güncel vpn servisleri için resimlerdeki bağlantı adreslerini kullanabilirsiniz. Bu konumuzda Windows 10 vpn kurulumu nasıl yapılır? Windows 10 vpn ile bağlanma konularında sizlere bilgiler vermeye çalıştık bu konumuzla ilgili sorularınızı tarafımıza bildirebilir veya soru & cevap sayfamızdan destek alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın