Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 varsayılan yazı tipini geri yükleme

760 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda sizlere Win10 işletim sisteminde kullanılan yazı tipleri veya diğer adıyla yazı fontları varsayılan olarak nasıl geri yüklenir, fabrika ayarına geri alma konusunda sorulara cevaplar arayacağız.

Tamamen görsellik olarak değiştirdiğiniz yazı tiplerini beğenmediniz veya işletim sisteminde yaşanan sorunlar nedeniyle kullanıcı deneyimi sorunları nedenliyle yazı tipini geri yüklemek isteyebilirsiniz. Bu nedenle sizlere aşağıda vereceğimiz yönergeler doğrultusunda Windows 10 yazı tipi ayarlarını geri yükleme konusunda bilgi paylaşımını gerçekleştireceğiz.

WİN 10 YAZI TİPİNİ GERİ YÜKLEME

Windows 10 işletim sistemi kurduğunuz da veya kurulu geldiğinde varsayılan olarak geriye dönmek için aşağıda adımlarla kolaylıkla yapabilirsiniz.

  • Denetim Masası
  • Sistem ve Güvenlik
  • Görünüm ve Kişileştirme
  • Yazı tipi Ayarlarını değiştir

Burada sarı kutulu “yazı tipi ayarlarını değiştir” yazan kısımda ayar menüsünü kullanıyoruz. Bu ayara girdiğiniz de aşağıda gibi menü gelecektir.

Yine aynı sarı kutu alanda gördüğün pencereden mevcut kullandığınız yazı fontlarını eski ilk gün gibi haline varsayılan ayarlara geri almak için kullanabilirsiniz.

Böylece Windows 10 işletim sisteminde kullanılan yazı fontu tekrar geri kullanmaya başlayabilirsiniz. Windows 10 işletim sistemlerinde kullanıcı tecrübesi için son derece kullanıcı dostu olan işletim sisteminde işi kolaylaştırmak için güncellemeler devam etmektedir.

Bu konumuzda sizlere Windows 10 yazı fontu geri alma, yükleme konusunda nasıl yapılır,  Nasıl yapılmış tarzında sorulara cevaplar vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın