Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 USB sorun bildir uyarısını kaldırma

69 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Windows 10 işletim sistemi kullananlar için USB aygıtı sorunlarının bildirimini kapatma konusunda bilgi vereceğiz.

Windows 10, 10547 güncellemesi ile yeni bir özellik kazandı bu özelliklerden biride USB cihazlarına bağlanırken herhangi bir sorun olursa bildir uyarı mesajlarını artık kaldırabilecek olmanızdır. Herhangi bir nedenle USB ile çalışan aygıtlarda bağlantı sorunları olduğunda veya aygıt tanınmadı uyarını bu özellikle kaldırabilirsiniz.

Bunun için aşağıda vereceğimiz adımları takip ederek bu uyarı mesajını nasıl kaldırabiliriz bununla ilgili bilgi vereceğiz.

WİN 10 USB AYGIT SORUN BİLDİRİMLERİNİ KAPATMA

Başlat > Ayarlar > Cihaz > Usb bu adımları takip ederek “usb cihazlarına bağlanırken herhangi bir sorun olursa bildir” onay kutusundaki işareti kaldırmanız yeterli olacaktır.

Yukarıda sarı renkli olarak işaretlediğim alanda onay işareti kaldırdığınızda tanınmayan usb aygıtları bağlandığında size herhangi bir uyarı bildiri gelmeyecektir. Daha önceki konularımızda bunun sesini nasıl kısarız ile ilgili bilgilerde paylaşmıştık.

Windows 10 bildirim sesleri nasıl kapatılır

Yukarıda link adresi üzerinden bildirim sesleri nasıl kapatılır konusunda bilgi vereceğiz. Merak eden kullanıcılarımız, ziyaretçimiz inceleyebilir.

TAVSİYE VİDEO;

Bunun dışında bu Windows + I tuşuna basarak da ayarlar kısmını açabileceğiniz gibi Windows + R tuşlarına basarak “çalıştır penceresi” açılacaktır. Bu ayar penceresine tırnak işareti olmadan “ms-settings:usb“ bu komutu yazarak da hızlı bir şekilde açabilirsiniz.

Bu konumuzda Windows 10 Usb sorun bildirimlerini kapatma işleminin nasıl yapıldığı, nasıl yapılacağı hakkında bilgi verdik. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bize yazabilir veya bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan hataları, sorunları, problemlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın