Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 bildirim sesi nasıl kapatılır?

641 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Windows 10 bildirimleri kapatma konusunda siz takipçilerimize bu makalemizde bilgi vermeye çalışacağız. Windows 10 işletim sistemi kullananlar bilirler ki bir usb bellek taktığınız da veya herhangi bir programla ilgili uyarı mesajı geldiğinde sağ alt köşede sesli bildirimler gelmektedir.

Bu gelen sesli bildirimleri kapatmak için sizlere aşağıda anlatacağımız konuda bilgilendirme vermeye çalışacağız.

WİNDOWS 10 SESLİ BİLDİRİMLERİ SONLANDIRMA

Bulunduğunuz ortam müsait olmuyor ve bu gelen sesli uyarılardan rahatsız oluyorsanız bunu Windows 10 da sadece bildirimleri kapatabilirsiniz.

  • Win + I tuşlarına birlikte basınız
  • Ayarlar açılacaktır.
  • Bildirimler ve Eylemler

Windows 10 bildirimlerini kapatabilirsiniz fakat önemli bildirimleri de görmeyeceksiniz bizim bu konumuzda sadece sesi kapatma konusunda bilgi vereceğiz. Bunun için Win10 bildirim sesini kapatmak için aşağıda adımları takip ediniz.

SESLİ BİLDİRİMLERİ KAPAT

Gelen sesli bildirimleri kapatmak için hoparlör ayarlarına giriş yapacağız. Bunun için “görev çubuğu” üzerinde bulunan hoparlör simgesi üzerine geliyoruz ve farenin sağ tuşu ile “ses efekti” yazan yere girdiğimiz de karşınıza ses ayarları açılacaktır.

 

Windows 10 bildirimlerin sesini kapatmak için Bildirim ayarlarını buluyoruz. Sonrasında “Sesler” yazan kısmında “yok” olarak ayarlayınız.

Böylece Windows 10 bildirim seslerini kapatma işlemini gerçekleştirebiliyoruz. Bunun dışında bildirim sesleri dışında Windows ses efekti olarak istediğiniz bildirimleri ayarlayabilirsiniz.

YOUTUBE VİDEO ANLATIM;

DAİLYMOTİON VİDEO


Bundan sonra artık sağ alt köşeye gelen bildirimlerin seslerini bu şekilde kolaylıkla ayarlayabilirsiniz. İstemediğiniz sesli bildirimleri sonlandırabilir veya başka bir ses efekti ile değiştirebilirsiniz. Bu konumuzda Win 10 bildirim sesleri nasıl kapatılır konusunda yazımızı okudunuz bu konuyla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize yazabilir veya diğer tüm konularda sorularınız için bilgisayarcıya soru sor sayfamızı kullanarak sorularını gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın