Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar açılışında ekran klavyesini otomatik başlatma

89 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda ekran klavyesi otomatik nasıl başlatılır konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Giriş birimi olan klavyede arızalar yaşandığında acil olarak Windows özelliği olan ekran klavyesi devreye girmektedir.

Sizin de donatımsal olarak klavyenizde sorun varsa ve yeni bir klavye alana kadar ekran klavyesi ile idare etmek istiyorsanız. O zaman bilgisayarın her açılışında ekran klavyesini otomatik başlatabilirsiniz.

Bizimde bu konumuzda ekran klavyesi açılışta kendiliğinden başlatma konusunda bu yazımızda bilgi sahibi olabilirsiniz.

EKRAN KLAVYESİNİ AÇMA

Ekran klavyesi nasıl açılır ilk önce bununla ilgili olarak hemen açma kodunu sizlere paylaşacağız. Ekran klavyesini açma kodu “OSK” dir.

Windows + R tuşlarına birlikte basarak “çalıştır penceresi” açılacaktır. Bu çalıştır penceresine osk komutu yazarak ekran klavyesini kolaylıkla açabilirsiniz.

Şimdi Pc açılışında otomatik ekran klavyesini açmak için aşağıda adımları takip ederek sizde kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz.

Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Erişim Kolaylığı Merkezi\Bilgisayarı faresiz veya klavyesiz kullan

Yukarıda ayarları takip ederek karşınıza farklı bir pencere çıkacaktır sarı renkli “ekran klavyesini kullan” yazan yerdeki kutucuğu işaretlediğinizde otomatik olarak bilgisayar her açılışta kendiliğinden başlatılacaktır.

Bunun diğer bir yöntemi ise yine Windows + R tuşlarına basarak çalıştır penceresi açınız. Bu çalıştır penceresine “system32” komutunu yazdığınızda system dosyalarının olduğunu klasör açılacaktır.

Burada osk dosyasını bilgisayarın başlangıç klasörü içinde atarak kullanabilirsiniz. Windows 10, Windows 8, Windows 7 işletim sistemlerinde bunu kolaylıkla yapabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Başlangıç programları nerede bulunuz C:\Users\kullanıcı_adı\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs bu adımları izleyerek osk dosyasını bu klasör içine attığında otomatik olarak ekran klavyesi kendiliğinden açılacaktır.

Yukarıda konumuzda ekran klavyesini otomatik başlatma işleminde nasıl yapılır, nasıl yapılmış hakkında bilgi verdik. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle sorunlarınızı paylaşabilirsiniz. KOD: 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın