Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 Türkçe Dil Desteği Sorunu

7.249 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımı Windows 10 yükseltmesi yaptım , ama bir türlü Windows 10 Türkçe dil desteğini kullanamıyorum , çoğu dil paketi kullanılıyor fakat sadece o dil paketinde sıkıntı var bu sorunu nasıl çözerim yardım ederseniz sevinirim.

Genel olarak ve sık sık gelen sorunlardan biride Windows 10 Türkçe dil paket hatasıdır. Bilgisayarı Windows 10 yükseltiğinizde ingilizce olarak dil paketinin geldiğini ve bununla birlikte Türkçe dile çevrilemediği konusunda bildirimler  gelmektedir.Tahmini yaklaşımlar bu paketlerin Türkiye uyarlı olmadığından olabileceği düşüncesi ile Windows 10 Türkçe dil paketi nasıl sorunu nasıl çözülür bununla ilgili olarak bilgi vermeye çalışacağım.

Windows Türkçe Dil paket hatası nasıl çözülür?

* ilk önce Windows 10 bölge ve dil ayarı nasıl yapılır konusunu incelemenizde fayda vardır. burada Türkçe dil paketi yükleyerek düzeltmeye çalışalım burada yapılan çözüm’den netice alınmıyor ise bu sefer aşağıdaki metotlara geçelim.

* Bilgisayarın  32 bit veya 64 bit yapısına göre ilk önce Türkçe dil paketini indirmeyi deneyiniz. bunun için yönergeleri “http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows/language-packs#lptabs=win10” adresini izleyerek Windows 10 Türkçe dil paketi indir ve yükseltme işlemini yapabilirsiniz.

indirdiğimiz sistemin yapısına göre dil paketini dosya içerisinden çıkarıyoruz ve “lp.cab” dosyasını Bilgisayar > C: dosyası içerisine kopyalıyorum.

Win + R ile çalıştır penceresi içerisine “dism /Online /Add-Package /PackagePath:C:\lp.cab" komutunu yazıp enter basınız. ( tırnak işaretleri olmadan") Burada yaptığımız şey bu dil paketini aktif etmektir. 

daha sonra aynen çalıştır penceresine “dism /Online /Get-Packages” komutu yazarak İngilizce dil paketini iptal ediyoruz.  Bilgisayarı yeniden başlatarak sonuca tekrar bakınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Windows 10 Türkçe Dil Desteği Sorunu (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın