Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 Bölge ve Dil Ayarları Nasıl Değişir?

9.733 views
Sponsorlu Bağlantılar

Yeni işletim sistemimiz olan Windows 10 için Bölge ve Dil Ayarları nasıl değişir bununla ilgili ipucu vereceğiz. Windows 10  işletim sisteminde  Bölge ve Dil Ayarları nasıl değişir veya yeni bir dil nasıl eklenir bununla ilgili olarak hemen konu anlatımına geçelim.

Denetim Masası >> Saat Dil ve Bölge Ayarlarını seçiyoruz.

windows 10 bölge dil ayarı

 

Saat, Dil ve Bölge seçimlerine giriyoruz ve buraya Türkçe dışında yeni bir Dil paketi yüklemek için aşağıdaki örnek resim bakıyoruz.

windows 10 dil paketi

Dil Ekle >> Adımını seçerek buradan yeni bir Dil paketi ekleyebiliriz. Windows 10 işletim sistemine Bulunduğunuz bölge ayarlarından bulunduğunuz konumu değiştirebilirsiniz. Türkiye olarak seçili bölgesi bir başka ülke ye göre ayarlayabilirsiniz.

Saat ve Tarih Biçimini değiştirebilir görev çubuğu altında gösterebilir veya gizleyebilirsiniz. Saat ve Tarih Ayarını buradan yapabilirsiniz. İsterseniz bunu Dos Komutu ile pratik olarak yapabilirsiniz.

Yeni Bir Dil paketi Nasıl Eklenir? ve kaldırılır bunu video anlatalım.

Arama Tags & Etiketler ;

Windows 10 Dil paketi , Bölgesel Dil Ayarı Windows 10 , Bölgesel Konum değiştirme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Windows 10 Bölge ve Dil Ayarları Nasıl Değişir? (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. kardeşim bende denetim masası açınca sağ tarafta sadece ‘saat ve bölge’ yazıyor ama ‘saat, dil ve bölge’ yazması gerekiyordu. Bunun nedeni veya düzeltebileceğim bişeyse nasıl düzelticeğimi merak ediyorum.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın