Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 Status 0xc0000017 hatası ve çözümü

1.569 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Windows 10 kurulumu sırasında yaşanan Status 0xc0000017 sorunu ve çözümü hakkında sizlere bu makalemizde sorun nasıl çözülür, nasıl düzelir konusunda bilgi vererek çözümlemeye çalışacağız.

Bilgisayarınıza yeni bir işletim sistemi kurduğunuzda veya format atarak Windows 10 kurmaya çalıştığınızda karşınıza “Info: There isn’t enough memory available to create a ramdisk device.” uyarı mesajı alabilirsiniz. Bu uyarı mesajından sonra kurulumda sıkıntılar yaşanabilir bizde bu hata çözümü için aşağıda sık kullanılan çözüm yollarını vermeye çalışacağız.

WİN 10 STATUS 0XC0000017 SORUNU NASIL ÇÖZÜLÜR

Bu problem badmemory sorunu olarak karşınıza çıkmaktadır. Bununla ilgili çözüm önerileri için aşağıda çözüm önerilerini yerine getirmeyi deneyebilirsiniz.

Yeterli ram bellek yeriniz var fakat bu sorun Windows 10 için sıklıkla yaşanan problemler arasında yer almaktadır. Windows 10 yükseltme ve Windows 10 güncellemeleri sonucunda oluştuğu sıklıkla görülmektedir.

1 – ÇÖZÜM

Hatalı bellek girişlerini temizlemek için dos penceresine şu komutları girerek hatalı bellek hafızasını temizleyelim.

  • Windows Tuşu + R harfine basın
  • Çalıştır penceresine “exe” komutunu yazın ve enter tuşuna basınız.
  • Karşınıza dos penceresi açılacaktır. Bu pencereye şu komutları yazınız.
  • Dos komutuna “bcdedit /enum” komutunu yazın ve enter tuşuna basınız.
  • Eğer ramdisk ile ilgili bir hata mesajı alırsanız o zaman aşağıda komutu yazın.
  • Komut “bcdedit /deletevalue” komutudur.
  • Bu komut sonrasında sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol ediniz.

BCDEDİT komutu ile ilgili daha ayrıntılı komutları görmek için bcdedit /help yazarak diğer komutları görmeniz mümkündür.

Yukarıda adımlarla Windows 10 Status 0xc0000017 sorunu çözümü için komutları deneyiniz. Şimdi geldi diğer çözüm yöntemi için aşağıda adımı deneyeceğiz.

2-ÇÖZÜM

Bu araç Windows güncelleştirme hazırlık aracı olup Windows update hatalarını, sorunlarını düzeltmek için kullanılmaktadır.

Bu aracı kullanmak için yine komut istemi penceresine tırnak işareti olmadan “DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth” komutunu yazın ve enter tuşuna basınız.

Bu komut ile ilgili ayrıntılı kullanım bilgisi için “https://support.microsoft.com/tr-tr/help/947821/fix-windows-update-errors-by-using-the-dism-or-system-update-readiness adresi üzerinden destek alabilirsiniz.

Bilgisayarınızda tarama bittiğinde bilgisayarı yeniden başlatın ve Windows 10 Status 0xc0000017 problemi devam edip etmediğini kontrol ediniz.

3-ÇÖZÜM

Windows 10 Status 0xc0000017 error almış bilgisayarın medya oynatıcısına Windows 10 kurulum cd takınız. Aşağıda yazılı komutları yazarak enter tuşuna basınız.

 

dism / online / cleanup-image / scanhealth

dism / online / cleanup-image / restorehealth

dism / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source :WIM:C:SourcesInstall.wim:1 / LimitAccess

 

Yukarıda komutları komut istemci satıra yazarak enter tuşuna basınız. Not; Kırmızı ile belirtilen C: harfi Windows 10 kurulu olduğu bölümdür. Sizinki hangi bölümde ise konu yazınız.

 

4-ÇÖZÜM

Windows 10 Status 0xc0000017 sorunu çözümü sağlamadıysa o zaman temiz bir işletim sistemi kurulumu yapmadan kaçınmayacaksınız. Temiz kurulum için bilgisayarınızda yedekleme işlemini yaptıktan sonra yeniden format atarak kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bu konumuzda Windows 10 Status 0xc0000017 Info: There isn’t enough memory available to create a ramdisk device hatası çözümü için 2019 ve 2020 yıllarında sıklıkla kullanılan çözüm yöntemlerini deneme yanılma yöntemi olarak verdik. Kesin çözüm olmamak şartıyla yukarıda yöntemleri deneyebilirsiniz.

Konumuzla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden sorunlarınızı, aldığınız hataları bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın