Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 Skype Ses Sorunu Çözümü

73 views
Sponsorlu Bağlantılar

Evde kaldığımız su süreçte Zoom, Skype gibi grup görüntülü aramaları yapabileceğimiz uygulamaların kullanımları da oldukça çoğaldı. Bunlarla birlikte sorunları da birlikte getirmektedir. Bu sorunların en belirgini Windows 10 işletim sisteminde Skype ses sorunu olmuştur.

Şimdi bizim bu konumuzda Windows 10 Skype ses hatası çözümü için neler yapabiliriz? Bu sorun nasıl çözülür bununla ilgili olarak sorulara cevaplar arayacağız.

SKYPE SES PROBLEMİ ÇÖZÜMÜ

İlk başta bunun için Skype ayarları üzerinden kontrol ederek sorunun kaynağı bulmaya çalışacağız. Uygulama üzerinden Ayarlar > Ses ve Görüntü Ayarları adımları test ederek kontrol edebilirsiniz.

Burada test üzerinde yine sorun yaşıyorsanız aşağıda sorunu düzeltmek, çözümlemek için yöntemleri deneyelim.

Hizmetler üzerinden ses ayarlarını kontrol edelim, Bunun için Windows + R tuşlarına basarak çalıştır penceresine “services.msc” komutunu yazarak hizmetler panosunu açalım.

Bu panoda Windows Ses ayarını bulalım durmuş ise yeniden çalıştıralım eğer çalışıyor ise durdurup yeniden çalıştırmayı deneyelim. Bilgisayarı yeniden başlatınız.

Ses ayarını yeniden kontrol ederek Win 10 Skype ses sorunu çözümünü kontrol edelim. Diğer bir çözüm yolu ise;

Araç çubuğunun olduğu bar üzerinde ses ikonuna farenin sağ tuşu ile girerek ses ayarlarını açalım. Buradan açılacak pencerede Ses > Çıkış > Hoparlör etkin olduğundan emin olalım ve sorun gider butonu kullanarak sorunu çözümlemeye çalışalım.

Son adım ses sürücülerini yeniden yüklemeye çalışalım. Aygıt yönetici üzerinden Windows + R tuşlarına basarak “devmgmt.msc” komutunu yazalım.

TAVSİYE VİDEO;

Ses giriş ve çıkış sekmesi üzerinden kullandığımız hoparlör üzerinden sürücüleri güncellemesini gerçekleştirerek Skype ses çıkmıyor sorunu çözebiliriz.

TAVSİYE YAZI; Ses Kartı Güncellemesi

Bu konumuzda Windows 10 işletim sisteminde yüklü Skype de ses gelmiyor, ses çıkmıyor sorunu nasıl çözülür, nasıl düzeltilir konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın