Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 Masaüstü Simgeleri Kendiliğinden Dağılıyor

5.206 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kim : Uğur

Soru Gönder : Windows 10 masaüstü simgesini ayrı bir yere koyuyorum yenile yapınca eski yerine geri geliyor ( otomatik hizalama kapalı) nasıl çözülür .

Cevap : Windows 10 işletim sisteminde sıkça rastlanan hatalardan biri olarak sizlerden sıkça gelen sorunlardan biride masaüstü simgelerinin sık sık yer değiştirmesidir. Masaüstü simgelerinin sağa sola kayması dolaşması sorunu genel olarak yeni işletim sisteminden kaynaklı olarak sürücü sorunu ile yaşanmaktadır.

Bunun için Bilgisayarınızda var olan ekran kartı ( video kartı ) marka ve modelini bularak bu kartın resmi üretici sayfasını ziyaret edin ve  Windows 10 uygun sürücüsünü bularak güncellemeniz gerekecektir. Güncel sürücüyü yükledikten sonra Ekran Çözünürlük ayarını yaptığınızda bu sorun aşılacaktır. Ekran Kartı Marka ve Modelini  buradan  Öğrenin. Ayrıca bilgisayarınızda eski sürücüler var ise bunları’da kaldırmayı unutmayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Windows 10 Masaüstü Simgeleri Kendiliğinden Dağılıyor (4 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Merhabalar bu sorun bendede var dediğiniz gibi yaptım ama sonuç değişmedi 1 haftadır deli etti beni başka yöntemi var mı acaba ?

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın