Sponsorlu Bağlantılar

.Exe Çalışmayı Durdurdu Hatası ve Çözümü

11.487 views
Sponsorlu Bağlantılar

ilk önce exe dosyası nedir kısa bununla ilgili konuya başlamak istiyorum. exe uzantılı dosyalar executable kısaltışmış adıdır. İşletim sistemine uygun olarak yazılın bu dosyalar çalıştırılabilir dosyalardır.

Linux tabanlı yazılan bir exe dosyasını Windows işletim sisteminde çalıştıramazsınız. Portable programlar , kurulum setup dosyaları genelde exe dosyalarıdır.

bu konu başlığında exe çalışmayı durdurdu sorunu bir çok nedenden kaynaklıdır. konu içerisinde dediğim gibi eğer Windows 8 uyumlu bir dosya Windows 10 uyumlu değil ise bu exe dosyasını çalıştıramazsınız. size exe çalışmayı durdurdu hata verebilmektedir. Şimdi exe hatası ile ilgili olarak çözüm yollarını aşağıdaki gibi deneyerek çözmeye çalışalım.

Çözüm :

Exe Dosyası üzerine geliyoruz ve sağ tık ile açılan pencerede uyumluluk sorunu giderme kısmından bu sorunu gidermeye çalışabilirsiniz.

uyumluluk sorunu giderme

Bilgisayarımız üzerinde bulunan exe dosyası üzerine geliyoruz sağ tuş ile özellikler kısmına giriyoruz. Bu kısımda bulan bir çok sekmeyi içerisinde uyumluluk yazan bölüme giriyoruz.


uyumluluk ayarı

 

Uyumluluk Sekmesinde uyumluluk modu işaretliyoruz ve burada çalıştırılması gereken İşletim sistemini seçiyoruz ve tamam diyerek tekrar deniyoruz .

Diğer Bir çözüm yolu ; dep ayarları ile ilgilidir. Veri yürütme engelleme ayarı ile bu hatayı çözmeye çalışalım. Bunun için Bilgisayarım üzerine geliyoruz sağ tuş ile Özellikler kısmına giriyoruz. Gelişmiş >> Performans kısmında bulunan ayarlar bölümünü seçiyorum.

Açılan Pencerede veri yürütme engelleme kısmına giriyoruz ve bu kısımda aşağıdaki örnek resimde alanı işaretliyoruz.

veri yürütme - performans

1 numaralı seçtiğimiz alalı işaretliyoruz ve Ekle bölümünden çalıştırmak istediğimiz programı ekleyerek tamam diyoruz. Böylece çalıştırma hatasını çözmüş olacağız. Birde bunu size video şeklinde anlatmaya çalışacağım.

Exe yürütmeyi durdurdu Hatası Çözümü ;

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

.Exe Çalışmayı Durdurdu Hatası ve Çözümü (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. ETS2, CS GO, League Of Legend gibi oyunlarda .exe çalışmayı durdu hatası alan siyah erkan ve kasma sorunu donma sorunu yaşayan arkadaşlar buyurun zar zor bulduğum bi video ben yaptım ve düzeldi inşallah sizlerinde düzelir.

  2. Ya, setup.exe virusunu nasıl temizleyebilirim ? yeşil bir setup programı çıkıyor. her defasında setup.exe durdulurdu falna diyor. hangi program oldugunu da bilmiyorum

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın