Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 masaüstü ön izleme aktif etme

884 views
Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceki Windows 7 da peek özelliği olarak aşina olduğumuz masaüstü ön izleme, Windows 10 da kapalı olarak gelmektedir.  Fareyi masaüstü’nde sağ alt köşeye getirdiğimiz de masaüstünün bir ön izlemesine sunan bu özellik yeni işletim sisteminde devre dışı olarak gelmektedir.

Bizde bu konumuz da Windows 10 masaüstü ön izleme aktif etme konusunda nasıl yapılır? Bunu sizlere anlatmaya çalışacağız.

Bazı Windows kullanıcıları iş gereği olması gerektiğinden fazla pencere açarak çalıştıkları için işlerini kolaylaştırmak için kısayol’dan pencere geçişlerinde zaman kaybının önüne geçebilmek için Windows 10 peek özelliğini aktif etmek isteyebilirler. Bu nedenle bizde bunu nasıl aktif edilir hemen anlatıma geçeceğiz.

WİNDOWS 10 MASAÜSTÜ ÖNİZLEME AKTİF ETMEK

Windows 10 işletim sistemde masaüstü önizleme özelliğini aktif edebilmek için aşağıdaki adımları takip ederek etkinleştirelim.

  • Win + I tuşlarına birlikte basarak Ayarlar penceresini açıyoruz.
  • Ayarlar > Kişileştirme ( arka plan, kilit ekranı, renkler )

Görev Çubuğu > Farenizi görev çubuğunun sonundaki masaüstünün göster düğmesine götürdüğünüzde masaüstü önizlemek için Peek özelliğini kullan

Kısmındaki ayarı açarak , Windows 10 peek özelliğini açmak işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu konumuzda Windows 10 masaüstü ön izleme aktif etmek ile ilgili meraklı kullanıcılara bu işlemin nasıl yapılacağına dair bilgiler vermeye çalıştık.

windows 10 multiple window ( Windows 10 sanal masaüstü ) konumuzu ayrıca inceleyerek nasıl yapılacağına dair bilgiler alabilirsiniz.

Windows 10 peek özelliği nasıl açılır? Bu konuda çoklu pencere { 3D } gösterimi hakkında sorularınız bununla ilgili karşılaştığınız hatalar ile ilgili sorularınızı sayfamızın altında yorumlar kısmından tarafımıza iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın