Sponsorlu Bağlantılar

Apple Store’den para iadesi nasıl alınır?

1.028 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda Apple ürün alımlarında yanlışla yapılan ödemeler de ücret iadesi veya geriye para iadesi nasıl alınır? Bununla ilgili olarak siz takipçilerimize bilgiler aktarmaya çalışacağız.

Bildiğimiz gibi akıllı telefonlar store üzerinden uygulama, ürün satın alınarak deneyimler kazanmaktadır. Oyunlar başta olmak üzere birçok şeyi ücretli veya ücretsiz olarak telefonlara yüklemeyerek kullanabilirsiniz.

Bu uygulamalarda uygulama içi satın alımlara da ayrıca bedel ödemeyerek kullanabiliyorsunuz. Buna şöyle örnek verirsek indirdiğiniz ve oynadığınız bir oyunda level, silah veya herhangi bir objeyi kullanabilmek için ödeme yapmanızı isteyebilir buraya kadar normal isteğe bağlı ödemeler yapıp kullanmakta sıkıntı yok.

Ama yanlışlıkla elinizin değmesiyle ya da çocuklarınızın bilmeyerek uygulama içi satın alımlarda veya yanlış uygulama indirerek satın aldığınız ürünlerde para iadesi var mıdır?

Satın aldığınız Apple storede ücreti geri iade etmelerini isteyebileceğiniz bir geri bildirim yaparak Apple store’den 90 gün içinde satın alımlara istinaden bir yardım talep edebilirsiniz.

APPLE ÜCRET İADE TALEP ETME FORMU

Satın aldığınız ürünü geri iade etmek, parayı geri iade istemek için “http://reportaproblem.apple.com/  adresi üzerinden satın alma işleminde gerçekleştirdiğiniz Apple Kimliğiniz ve Şifreniz ile giriş yapınız.

Buraya giriş yaptığınız da satın aldığınız 90 günlük tüm uygulamaları bu alandan görebilirsiniz. Bu alanda faturaları ödeme id numarası bu alandan görebilirsiniz.

Bu alanda yanlışla alınmış uygulamanın karşısında “sorun bildir” kısmını kullanarak para talep edeceğiz.

Apple store’de para iade etmek için “Bu satın alma işlemini ben yetkilendirmedim” menüsünü seçerek buraya açıklama bölümüne “yanlışlıkla ürünü çocuğum satın almıştır bu yanlışlıktan dolayı hesabımdan alınan ücretin geri iadesini istemekteyim.” Diye bir açıklama yazabilirsiniz. Türkçe ve İngilizce olarak yazınız.

Bu açıklamaları yazdıktan sonra “apple para iade” isteyerek işlemi tamamlayabilirsiniz. Ücretin geri iadesi için 10 güne kadar geri iade edeceklerdir.

Bu konumuzda “apple store ücret iadesi” konusunda sizlere bilgi vermeye çalıştık. Bu konuyla alakalı sorularınızı yorumlar kısmından tarafımıza gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın