Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 Kullanıcı Profil Klasörü Adını Değiştirme

218 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Windows 10 işletim sisteminde kullanıcı profili klasörünün adını nasıl değiştiririz bu konuda bilgi vermeye çalışacağız.

Gereksiz bir bilgi görünse de bazen Windows işletim sisteminin kararlı çalışması için kullanıcı profil klasörünü değiştirmek gerekebilir. Türkçe karakterler girdiğinizde bu tür sorunlar genel olarak karşınıza çıkabilmektedir.

Bazı kullanıcılar ise bu klasörün ismini daha sonra farklı olmasını isteyebildiği için klasörün ismini değiştirebilirler. Şimdi bizde kullanıcı profili klasörünün adını nasıl değiştirebiliriz bunu sizlere bu yazımızda anlatmaya çalışacağız.

KULLANICI PROFİL KLASÖRÜNÜN ADINI DEĞİŞTİRME

Bu işlemi yapabilmek için kullandığınız hesabın yönetici hesabı olduğundan emin olunuz. Eğer yetkisiniz yoksa bu klasör adını değiştiremezsiniz.

Kullanıcıyı yönetici hesabı yapma konumuzu ayrıca okuyarak kullanıcıları yetkilendirme yapabilirsiniz. Şimdi kayıt defteri düzenleyicisi üzerinden kullanıcı profili klasörünü değiştirebileceğiz.

Windows tuşu + R harfine birlikte basıyoruz ve çalıştır penceresine “regedit” komutunu yazarak kayıt defteri düzenleyicisini açıyoruz.

Daha sonra HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion klasörlerini sırasıyla takip ediyoruz. Sağ panelde RegisteredOwner dosyasını buluyoruz buradaki gördüğünüz kullanıcı profili adıdır.

Bu kayıt üstüne çift açarak buradaki kayıtlı ismi açılan pencerede değiştirebilirsiniz. Daha sonra bilgisayarı yeniden yapılandırmak için bilgisayarı yeniden başlatınız.

Böylece kullanıcı profili klasörünü yeniden adlandırmış oluyoruz. Böylece değiştirmek gerektiğinde bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Windows 10 kullanıcı profil klasörü ismini değiştirme konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuz ile ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle sorunlarınızı paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın