Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 kilitli ekranı kapatma

578 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, Windows 10 işletim sistemi kullananlar için Windows 10 kilitli ekranı kaldırma konusunda yeni başlangıç seviyesindeki kullanıcılara bilgi vermeye çalışacağız.

Yeni işletim sistemi olarak Windows 7’den Windows 10’a terfi eden işletim sistemlerinde veya yeni bilgisayar aldığınızda Windows 10 sistemi yüklü olarak gelmektedir. Biraz karmaşık gibi görünse de aslında kolaylıkla çözülmektedir.

Bunlar arasında en sık rastlanan sorulardan biride Windows 10 kilitli ekranı kapatma bu ekran sürekli olarak açılışlarda karşınıza çıktığı için rahatsız edebilir. Bizde bu konumuzda bu konu üzerinde duracağız.

WİNDOWS 10 KİLİTLİ EKRANI DEVRE DIŞI BIRAKMA

Windows 10 açılışında sürekli olarak sizi karşılayan kilitli ekranı “kayıt defteri düzenleyicisi” üzerinden birkaç ayarı değiştirdiğiniz de pasif, kapatmış oluyorsunuz.

  • Windows Tuşu + R tuşuna birlikte basın
  • Çalıştır penceresi açılacaktır.
  • Çalıştır penceresine “exe” komutunu yazınız.
  • Kayıt defteri düzenleyici açılacaktır.
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft
  • Microsoft üzerine gelerek farenin sağ tuşu ile “yeni” kısmına gireceğiz.

Yeni > Anahtar > Dosya ismini Personalization olarak bir klasör oluşturun.

Tekrar bu klasör üzerine geliyoruz ve farenin sağ tuşu ile “yeni” DWORD ( 32-BİT ) Değeri olarak seçiniz.

Bu açılan dosya isim olarak Yeni Değer #1 gelecektir. Bu dosyayı yeniden adlandırın bu dosyanın adını “NoLockScreen” olarak isimlendirin. Bilgisayarı yeniden başlattığınızda artık açılışta kilitli ekranın gelmesi sonlanacaktır.

Yukarıda konu anlatımında Windows 10 işletim sisteminde açılışta karşınıza gelen kilitli ekranı kaldırmak için verdiğimiz adımlar ile sizde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Sizin de bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın