Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Spor için kullanılan simgeler nasıl yapılır?

4.054 views
Sponsorlu Bağlantılar

Önceden belirlenmiş belli kurallar ve teknikler doğrultusunda zihin ve bedensel gelişmeye faydalı bedensel hareketlerin tümüne spor denildiğini bilmekteyiz. Sporun bir çok farklı dalları olduğunu söyleyebiliriz, Bunlara şu şekilde örnek verebiliriz.

Atletizm, Eskrim, Atıcılık, At yarışı, Futbol, Güreş, Hentbol, Jimnastik, Kayak, Kaykay, Kick Boks, Kürek, Kriket, Maraton, Bisiklet yarışı, Koşu, Dağcılık, Halter, Snowboard, Golf, Yüzme, Yelken, Sörf, Motor Sporu, F1 yarışları vb. bunlara örnek verebileceğimiz spor yarışları vardır.

Bu spor yarışları bir turnuva, Olimpiyatlar altında sporcuların bir araya gelmesi ve bir birleri ile yarışmasıyla yapılmaktadır. Paralimpik Oyunları, Kış Olimpiyatları, Gençlik Olimpiyatları, Yaz oyunları gibi farklı spor müsabakaları vardır.

Bizim bu konumuzda spor dallarını, spor branşlarını temsil eden işaretler klavyede nasıl yapılır? Bununla ilgili emoji, simge, sembolleri sizler için anlatmaya çalışacağız.

Klavyede Spor Sembolleri nasıl yapılır?

Pc’de özel işaretleri yapmak için karakter eşlem tablosu veya ascii kod tablosu kullanılmaktadır. Klavyede sıklıkla kullanılan işaretler sembollerin dışında klavyede olmayan özel karakterleri bu tablolar sayesinde yapabiliriz.

Spor işareti yapmak için karakter eşlem tablosundan yararlanacağız. Bunun için aşağıdaki adımları takip ederek yapalım.

  • Win+R tuşlarına birlikte basınız.
  • Çalıştır penceresi açılacaktır.
  • Charmap komutunu çalıştır penceresine yazınız.
  • Karakter eşlem tablosu açılacaktır.
  • Yazı tipi ; Webdings olarak ayarlayın.

Bu alanda spor simgeleri göreceksiniz, hangi spor sembollerini seçecekseniz, Seç ve Kopyala yaparak Excel, Word, Metin Belgelerine yapıştırarak kullanabilirsiniz.

Bu alanda hangi spor dallarına ait simgeleri bulabilirsiniz. Halterci işareti, Kayakçı işareti, SnowBoard yapan kişi simgesi, Golfçu işareti, Yüzücü işareti, Su kayağı yapan kişi, Motor yarışçısı, F1 yarışlarını simgeleyen işaretleri bu alanda bulabilirsiniz.

Bunun dışında daha ince anlattığımız konumuzda Olimpiyat simgesi, Olimpiyat Halkası sembolü nasıl yapılır? konusunu anlatmıştık olimpiyat halkası nasıl yapılır? konusunu ayrıca inceleyebilirsiniz.

Bilgisayar klavyesi dışında emoji, smiley, ikonları yapmak için Emoji Kütüphanesi üzerinden arayıpta bulamadığınız tüm simgeleri bu alanda bulabilir ve istediğiniz akıllı telefon, tablet, bilgisayar üzerinde kullanabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

Spor işareti, spor simgesi, spor sembolü, sporcu işaretleri, sporcu simgeleri, sporcu sembolü, klavyede nasıl yapılır, bilgisayar nasıl yapılır, pc’de nasıl yapılır, olimpiyat sembolü, olimpiyat simgesi, olimpiyat işareti, olimpiyat halkası nasıl yapılır

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Klavyede Spor için kullanılan simgeler nasıl yapılır? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın