Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 görev çubuğuna yeni araç çubuğu ekleme

882 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Win10 görev çubuğuna yeni kısayol ekleme yöntemini bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Bilindiği gibi görev çubuğu üzerinden program kısayolları, ayarlar ve diğer birçok ayara ulaşabilmek için kısayolları bulabilir veya yenilerini ekleyebilirsiniz.

Bizimde bu konumuzda Windows 10 görev çubuğu simge ekleme diğer adıyla program kısayolu veya ayar kısayol ekleme adımlarını sizlere anlatacağız. Bunun için aşağıda resimli anlatım ile nasıl yapılır hemen inceleyebilirsiniz.

GÖREV ÇUBUĞUNA SİMGE EKLEME WİN10

İşletim sistemi olarak Microsoft Windows 10 kullanıyor ve görev çubuğuna yeni kısa yol eklemek istediğiniz de;

Görev araç çubuğu üzerinde farenin sağ tuşu ile açtığınızda “araç çubukları” üzerinden “yeni araç çubuğu” menüsü üzerinden program kısayolu eklenecektir.

Bu menüden sonra yeni araç çubuğu eklemek için programlar olduğu klasörde hangi programı açmak istiyorsanız o programın klasörünü ekliyorsunuz.

WİNDOWS 10 GÖREV ÇUBUĞU AYARLARI

Bunun dışında görev çubuğu ayarlarına ulaşmak ve buradan görev çubuğu ile ilgili olarak ayarları yapılandırmak için WINDOWS + I tuşlarına birlikte bastığınızda ayarlar sekmesi açılacaktır.

Kişileştirme > Görev Çubuğu Bu alan üzerinden görev çubuğu ile ilgili olarak tüm ayarları yapılandıra bilirsiniz.

Bu konumuzda Win 10 yeni araç çubuğu nasıl eklenir konusunda siz takipçilerimize bilgilendirme vermeye çalıştık. Konuyla alakalı olarak sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın