Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 Görev Çubuğu Nasıl Gizlenir?

5.874 views
Sponsorlu Bağlantılar

Windows’un yeni işletim sistemi olan Windows 10 ile bir çok küçük ayrıntılar hakkında bilgi vermeye devam edeceğim. Görev Çubuğu ekranın alt kısmında bulunan ve isteğe göre ekranın sağında solunda yerini değiştirebileceğiniz hızlı erişim çubuğu diyebiliriz.

Programlar veya wifi, ses , bağlantı simgelerinde bulunduğu bu kısım belki çalıştığınız programlar nedeni ile gizlemek durumunda kalabilirsiniz. Görev Çubuğu nasıl gizlenir? soruna gelecek olursak aslında eski Windows kullanıcıların hiçte yabancı olmadığı bir ince ayarlar kısmından bulabilirsiniz.

windows görev çubuğu

Görev çubuğu üzerine gelerek faremizin sağ tuşu ile Özellikler bölümüne giriş yapıyoruz. Özellikler bölümüne girdiğimizde yeni bir ayarlar penceresi açılacaktır . Görev Çubuğu ve Başlat Menüsü Özellikleri bölümünde yapılacak ayar oldukça basittir.

görev çubuğu ve başlat menüsü özellikleri

Görev Çubuğu sekmesinde “Görev çubuğunu otomatik olarak gizle” yazan yerdeki küçük kutucuğu işaretleyin böylece görev çubuğu üzerine fareniz ile geldiğinizde gösterilecek fareniz ile diğer alanlarda çalıştığınızda ise görev çubuğu otomatik gizlenecektir.

Arama Tags & Etiket :

görev çubuğu nasıl saklanır , görev çubuğu otomatik gizleme ayarı , görev çubuğu nasıl kapatılır , görev çubuğunu ekranda gizleme , görev çubuğunu gösterme , görev çubuğu nasıl sabitlenir , windows 7 , windows 8 , windows 10

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın