Sponsorlu Bağlantılar

Dos Komutu ile Bilgisayar Saat ve Tarihini Değiştirme

601 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda Dos Komutu ile Bilgisayarımızın Tarih ve Saat ni pratik olarak nasıl değiştirebiliriz bunun hakkında bilgi vermek istiyorum. İlk önce kısaca Dos Komutu Nedir kısa bir bahsetmek istiyorum. Bu komutlar bilgisayarımız açılırken bios ‘da kayıtlı komutu sistemidir. Dos komutunu kullana bilmek için cmd yada command komutunu çalıştır penceresine yazmamız gerecektir şimdi gelelim Dos Komutu ile bilgisayarın saatini ve tarihini Nasıl Değiştiririz bunun hakkında bilgi vermek istiyorum.

Dos Komutu ile Saat Nasıl Değişir video izleyerek bundan bahsetmek istiyorum.

Bilgisayar Saat ve Tarihi Nasıl Değişir Video Anlatım ;

Win + R Tuş kombinasyonu ile çalıştır penceresini açıyoruz bu yere CMD veya Command komutlarından birini yazarak Enterliyoruz açılan siyah pencereye time saat:dakika şeklinde ( time 23:15 ) gibi yazarak saati değiştiriyoruz . tarihi ise date gün.ay.yıl ( 24.10.2014 ) şeklinde yazarak değiştire biliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Dos Komutu ile Bilgisayar Saat ve Tarihini Değiştirme (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Dos ortamında bir dizin oluştururken o anki tarih ve saati isimde kullanmasını nasıl yapabilirim.Örnegin: yeni_dizin_19_02_2017_11.52 tarzında

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın