Sponsorlu Bağlantılar

Excel de özdeş sayfa oluşturma

63 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda excel özdeş sayfa nasıl oluşturulur konusunda bilgi vermeye çalışacağız. İlk önce özdeş kelimesinin eş anlamlarından bahsederek biraz daha akıllarda kalıcı olmasını sağlayalım.

ÖZDEŞ EŞ ANLAMLARI;

Özdeş kelimesinin kelime anlamı olarak her tür nitelik yönünden eş, eşit olan, birebir, aynısı ve benzer anlamı içermektedir.

Şimdi Excel de özdeş sayfa oluşturma işleminde bir sayfada ne hazırlıyorsanız, ne yapıyorsanız diğer özdeş sayfada da aynısı yapmak anlamına gelmektedir.

Bir özdeş sayfa için iki çalışma sayfasını seçtiğimizde yapılan tüm işlemleri de diğer seçili sayfada gerçekleştirmek olarak ifade edebiliriz.

Şimdi bizde ÖZDEŞ SAYFA OLUŞTURMA EXCEL de nasıl yapılır, nasıl yapılmış konusunda bilgi vererek anlatacağız.

MİCROSOFT EXCEL DE EŞ SAYFA OLUŞTURMA

Yukarıda 1 sayfa ve 2 sayfamız var bunu sizlere video anlatım ile de kolaylıkla bahsedeceğiz ama kısa bilginiz olsun diyerekten CTRL TUŞU basılı tutarak faremiz imleç ucu ile bu iki sayfayı faremizle seçiyoruz. Sonra bırakıyoruz.

1 sayfada bundan sonra ne yaparsanız 2 sayfada da aynı şey kendiliğinden oluşacaktır. Buna Excel de özdeş sayfa oluşturma adı verilmektedir.

VİDEO ANLATIM;

Yukarıda videomuz da Excel de sayfa kopyası oluşturmak için sihirli tuşumuz CTRL tuşu ile sayfalarımızı seçtikten sonra kolaylıkla oluşturmak mümkündür.

Konumuzla alakalı sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle sorunlarınızı paylaşabilir bize sorabilirsiniz. Kod: 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın