Sponsorlu Bağlantılar

windows 10 başlat menüsü nasıl yedeklenir?

150 views
Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 geçiş süreci ile bu işletim sistemine alışmaya yavaş yavaş başlıyoruz. Her ne kadar Windows 7 işletim sistemi bana göre daha da kullanışlı gelse de ,Microsoft gün geçtikçe , yavaş yavaş win7 elini çekmeye başlayacağı için Windows 10 alışmak gerekiyor. 

Bu konumuzda Windows 10 Başlat Menüsü Yedekleme konusu üzerinde duracağız. Başlat Menüsü ile bir çok programları veya sıklıkla kullandığımız siteleri buraya ekleyerek kullanabilmekteyiz. Bilgisayarı sıfırlamada veya yeniden kurulumda tekrar bu başlat menüsünü geri yükleme şansımızda olmaktadır. Böylece daha önceden pratik olarak erişim sağladığımız ve kendimize göre yapılandırdığımız başlat menüsü tekrar kullanabiliriz.

Bizde bu konumuzda Windows 10 Başlat Menüsü Yedekleme konusunda bir bilgi vermeye çalışacağız, aşağıdaki adımları uygulayarak nasıl yapılır? hemen başlayalım.

Windows 10 Başlat Menüsü Nasıl Yedeklenir?

  • Yedekleme ( Backup ) için administratör yani tam yetkili bir kullanıcıya sahip olmanız gerekiyor, eğer tam yetkili bir hesabınız yoksa gizli admin hesabını devreye alabilirsiniz ve sonra tekrar kapatabilirsiniz, bunu daha önceki konularımızda anlattığım için bir daha buradan anlatmayacağım aşağıdaki link yardımcı olacaktır.
  • gizli admin hesabı nasıl aktif edilir? konusunu inceleyiniz. 
  • gizli admin hesabına , veya kullandığınız kullanıcı hesabı admin kullanıcısı ise bu adımları buradan da takip edebilirsiniz. 
  • Bilgisayar > Fare Sağ Tuşu ile > Yönet > Kullanıcılar adımlarından kullanıcı hesabın durumunu kontrol edebilirsiniz.
  • Şimdi Tam Yetkili Kullanıcı hesabına geçelim ve aşağıdaki komutları uygulamaya geçelim. 
  • win+r tuşlarına birlikte basarak çalıştır penceresini açalım ve bu pencereye aşağıdaki komutu yazalım.
  • %HOMEDRIVE%/Users/%USERNAME%/AppData\Local\TileDataLayer” komutunu “%username%” yerine hangi hesabın başlat menüsü yedeğini almak istiyorsanız o kullanıcı hesabı yazın. ( ” tırnak işareti olmadan )
  • \AppDate\Local\TileDataLayer  dosya içerisine DataBase klasörü içine başlat menüsü yedeğini alacaktır. bu yedeği tekrar admin hesabı ile aynı dosyanı üzerine kopyaladığımız da yedeği geri yüklemiş olacağız. 
Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın