Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 başlangıç klasörüne nasıl erişilir

132 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Windows 10 başlangıç klasörünü nasıl açılır, nerededir, nereden, nasıl açılır konusunda sorularımıza cevaplar vereceğiz.

Başlangıç klasörünün görevi Windows işletim sistemini açtığınızda temel uygulamalara ve hizmetlere yönelik tüm kısayolların içerildiği yerdir. Bu klasörde olan program ve uygulamalar Windows işletim sistemi açıldığında yani bilgisayarın düğmesine bastığında klasörün içinde olan programları çalıştırmaktadır.

Yani açılışta programların çalışmasını istediğiniz kısayollarını buraya atmanız yeterli olacaktır. Bizim konumuzda Windows 10 başlangıç klasörüne erişiminin diğer adıyla Windows 10 başlangıç klasörü nasıl açılır? Bunu sizlere makalemizde vermeye çalışacağız.

WİNDOWS 10 BAŞLANGIÇ KLASÖRÜ NEREDEN NASIL AÇILIR?

Windows 10 başlangıç klasörüne doğrudan erişim için aşağıda sizlere vereceğimiz farklı yöntemlerle açmak için kullanabilirsiniz. Bunun için ilk önce gizli dosyaları aktif etmek gerekmektedir. Windows 10 gizli dosyaları göster konumuzdan inceleyebilirsiniz. Gizli dosyaları açtıktan sonra aşağıda adımlarla takip ediniz.

  • İşletim sistemin kurulu olduğu bölüm genelde C: kısmıdır.
  • Program Data Klasörü
  • Microsoft Klasörü
  • Windows Klasörü
  • Başlat Menü
  • Programlar
  • Başlangıç

Yukarıda adımlarla klasörleri takip ederek Windows 10 başlangıç klasörüne erişim sağlayarak kolaylıkla açabilirsiniz.

Diğer kullanıcı bazlı olarak başlangıç klasörünü açmak için aşağıda adımlarla kolaylıkla bulabilirsiniz.

C:\Users\ [ Kullanıcı adı ] \AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup

WİNDOWS 10 BAŞLANGIÇ KLASÖRÜ AÇMA

Şimdi başka bir yöntemle başlangıç Klasörü Windows 10 da açmak için kullanacağımız kısayol kodu kullanmaya geldi.

  • Windows Tuşu + R harfi tuşlarına birlikte basın
  • Çalıştır penceresi açılacaktır.

Çalıştır penceresine “ tırnak işaretlerini kullanmadan “shell:statup” komutunu yazarak enter tuşuna bastığınızda başlangıç klasörü açmak için kullanabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu komut en hızlı erişim için kullanabileceğiniz bir komutdur. Diğer verdiğimiz adımlar biraz uğraştıracak gibidir çünkü gizli dosyaları aktif etmek gerekeceği için zahmet için bu yöntem basittir.

Bu konumuzda Win 10 başlangıç klasörü açmak hakkında bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden sorunlarınızı bize iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın