Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar ekranı çevirme

134 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda sizlerden gelen sorulardan birine ayrıntılı olarak bu yazımızla cevap vermeye çalışacağız. Sorumuzda bilgisayar ekranı ters döndü nasıl geri düzeltebilirim, nasıl geri çevirebilirim? Konusunda soruya cevap vermeye çalışacağız.

Yanlışlıkla bir şekilde habersizce bastığınız tuşlar nedeniyle bilgisayarın ekranı ters dönebilir fakat bunun farkına bile varamadan dönen bu ekranı tekrar nasıl geri düzelteceğinizi bilemezsiniz. Bilgisayar ekranı ters döndü, yana döndü böyle bir olayla karşılaştığınızda hiç paniğe kapılmayınız.

Aslında bu Windows bir özelliğidir. Bilgisayar ekranını çevirmek için kullanabileceğiniz tuşların olduğunu biliyor muydunuz?

BİLGİSAYAR EKRANI TERS ÇEVİRME KISAYOLU

Bilgisayar ekranını tersine döndürme, çevirmek için kullanacağımız resimleri aşağıda gibi tuşları kullanarak sizde döndürebilirsiniz.

CTRL + ALT ve YÖN TUŞLARI ekranı sağa, sola, yukarı, aşağı, tepe takla çevirmek için kullanılan tuş kombinasyonudur.

Klavyede sıklıkla kullanılan ALT + CTRL tuşlarına birlikte basarak klavyede kullanılan yön tuşlarına sağ yön tuşu, sol yön tuşu, alt yön tuşu, yukarı yön tuşlarına basarak ekranı tersine döndürebilir, ters çevrilen ekranı tekrar eski haline geri alabilirsiniz.

Yukarıda bilgisayar ekranı çevirmek için kullanılan tuş takımını görebilirsiniz. Bu tuşlar dizüstü, desktop yani masaüstü bilgisayar ekranlarını çevirmek için kullanabilirsiniz.

Bilgisayar ekranını ters çevirme için bu tuşları hep birlikte basarak kullanarak ekranı döndürebiliriz.

EKRAN GÖRÜNTÜSÜ YAN DÖNDÜ

Ekran yanlışla döndüğünde bu işlemle geri düzeltebilirsiniz. Bu konumuzda ekranı ters çevirme konusunda bilgilendirme yapmaya çalıştık.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bizimle sorunlarınızı, hatalarınızı paylaşabilirsiniz.

Diğer tüm konularda sorunlarınızı bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın