Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 ayarlar sayfasını devre dışı bırakma

496 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Win10 işletim sistemi kullananlar için ayarlar sekmesi nasıl devre dışı bırakılır? Bunu bu yazımızda sizlere anlatmaya çalışacağız.

Tüm ayarları yabancı kullanıcılar tarafından müdahale edilmesine izin vermesini engellemek için ayarları kapatabilirsiniz. Bunun için bizde bu konumuzda Windows 10 ayarların erişimini engellemek için bu konumuzda sizlere detaylarını yazacağız.

Bilgisayarda halka açık alanda kullanıyor ve bir başkası tarafından bu ayarlara erişim engellemesi için kısıtlama yapmaya mecbur kalabilirsiniz. Bu nedenle hemen aşağıda adımları takip ederek ayarların olduğu sayfayı engelleyelim.

WİNDOWS 10 AYARLAR SAYFASINI ENGELLEME

Bu ayarlar penceresini engellemek için kullanacağımız kod “gpedit.msc” komutudur. Burada sizi iki farklı ayar karşılayacaktır.

  • Bilgisayar yapılandırması
  • Kullanıcı yapılandırması

Biz burada “kullanıcı yapılandırması” adımı seçerek aşağıda menüleri takip ederek ayarlar sayfasını sınırlama yapacağız.

  • Yönetim Şablonu
  • Denetim Masası
  • Sağ panelde bulunan “Denetim Masasına ve Bilgisayar Ayarlarına erişimi engelle” ayarı üzerine geliyoruz.

Bu ayarın üzerine geliyoruz “ETKİN” butonu işaretliyoruz. Artından Uygula > Tamam butonu seçerek engellemeyi açıyoruz.

Fakat burada grup policy ( GRUP İLKE ) ayarlarını yapılandırdığımız için ayarların doğru algılanması için ya bilgisayarı yeniden başlatmak gerekiyor veya Win+R tuşlarına birlikte basarak çalıştır penceresine “gpupdate” komutunu yazarak yapmış olduğumuz bu ayarları daha hızlı etkinleştirmiş olacağız.

Bu yazımızda Windows 10 ayarları sınırlama konusunda bilgi vermeye çalıştık. Bu konumuzla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın alt kısmından yorumlar bölümünden ayarları kapatma Win10 ile ilgili sorularını gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın