Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 alt sağda çıkan bildirim sesini kapatma

103 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Windows 10 ses bildirimleri nasıl kapatılır konusunda sizlere destek vermeye çalışacağız.

Windows 10 işletim sistemi kullanıyor ve sizde sağ alt köşesinde bildirim sesinden rahatsız oluyorsanız bu yazımız tam size göredir. Uygulamalar ve Windows ile ilgili olarak uyarı mesajlarını bildirimler kısmından görebilirsiniz.

Bu uyarılar sıklıkla geliyorsa belli bir süre sonra uyarı sesi sizi rahatsız edebilir. Sizde Windows 10 uyarı sesini kapatmak devre dışı bırakmak istiyorsanız aşağıda adım adım yapacağınız işlemlerle pasif hale getirebilirsiniz.

WİNDOWS 10 BİLDİRİM SESİNİ SONLANDIRMA

Bu bildirim sesi bazı kullanıcılar için önemlidir çünkü bu bildirimleri dikkat ederek gelen mesajları okuduğunuzda neler yapmak gerektiğini de görebilirsiniz. Bunu dikkate alarak bildirim sesini sonlandıralım.

  • Windows Tuşu + I harfine birlikte basınız.
  • Ayarlar penceresi açılacaktır.
  • Sistem ( Ekran, Ses, bildirimleri aç / kapat )

Yukarıda Sistem > Bildirimler ve eylemler sekmesine girdiğinizde bilgisayarınıza gelen tüm bildirim ayarlarını buradan denetleyebilirsiniz.

Bu alanda tüm bildirimleri kapatmak için Bildirim sekmesinin altında ( 2 ) Açık butonu Kapalı duruma getirebilirsiniz.

Bazı bildirimleri engellemek, sesi kapatmak, devre dışı bırakmak istediğinizde ( 3 ) numaralı kısımdan onay işaretlerini kapatabilir değiştirebilirsiniz.

Win 10 ses bildirimleri sınırlandırmak istediğinizde Uygulama, Program bâzlı seslerini, bildirimlerini devre dışı kalmasını istiyorsanız bu ayarların hemen altında programların yanında bildirimleri al, kapat butonu ile bu ayarları değiştirebilirsiniz.

Bunun dışında Windows ses ayarları üzerinden bildirimleri devre dışı bırakarak sonlandırabilirsiniz. Bunun için;

  • Denetim Masası
  • Donatım
  • Ses ayarları

Ses Efekti kısmına giriyoruz ve “Bildirim” ayarlarını buluyoruz ve Sesler kısmından “Yok” olarak ayarlıyoruz. Böylece gelen bildirimleri kapatmış oluyoruz.

TAVSİYE VİDEO;

Böylece Windows 10 bildirim ayarları üzerinden sesin nasıl kapatılacağına dair bilgiler vermiş oluyoruz. Konumuzla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın