Sponsorlu Bağlantılar

WiFi tanılama ilkesi hizmeti çalışmıyor sorunu ve çözümü

1.973 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda tanılama ilkesi hizmeti çalışmıyor Windows 10 da kablosuz ağ kullanımı yani wifi ağa bağlanırken yaşan bu uyarısı, sorunu nasıl çözülür? Konusunda sizlerden gelen sorulara cevaplar vermeye çalışacağız.

Bilgisayarda internete bağlanmaya çalışırken oluşan bu hatada tanılama ilkesi hizmeti çalışmıyor sorunu yaşanabilmektedir. Bizde bu konumuzda siz takipçilerimize aşağıda vereceğimiz çözüm yöntemi ile sorunu gidermeye, düzeltmeye çalışacağız.

TANILAMA İLKESİ HİZMETİ ÇALIŞMIYOR 2019

İnternette bağlantı sorunu yaşadığınızda sorunu gidermek amaçlı olarak Win10 veya Windows 8, Windows 7 işletim sistemlerinde tanılama ilkesi hizmeti çalıştırılarak problem düzeltilmeye çalışılmaktadır.

Bazen işler ters gidebileceğini de unutmayın. Bu hatasının başında tanılama ilkesi hizmeti çalışmıyor hatası görülmektedir. Aşağıda vereceğimiz çözüm yöntemleri deneyerek sorunu giderelim.

TANILAMA İLKESİ HİZMETİ ÇALIŞMIYOR WİNDOWS 10

  • Windows+R tuşlarına basınız.
  • Çalıştır penceresi açılacaktır.
  • Çalıştır penceresine “cmd.exe” komutunu yazınız.
  • Ekrana bir dos penceresi açılacaktır. Bu dos penceresine aşağıda şu komutu yazarak sorunu gidermeye çalışacağız.
  • Tırnak işareti olmadan “net localgroup administrators /add networkservice” komutunu yazın ve enter tuşuna basın.
  • Komuttan sonra başarılı olarak tamamlandı mesajı sonrasında yine aşağıdaki komutu yazın ve enter tuşuna basın.
  • Tırnak işareti olmadan “net localgroup administrators /add localservice” komutunu yazınız.

Yukarıda komutları dos satırına yazdıktan sonra işlemler başarılı bir şekilde tamamlandığında bilgisayarı yeniden başlatınız.

Yukarıda işlem sonrasında tanılama ilkesi hizmeti çalışmıyor çözümü sağlayabilirsiniz.  Bu konumuzla alakalı olarak Windows 10 güncellemesi 2019 da olduğu 2020 yıllarında da gelecek güncelleme sonrasında bu sorunun giderilmesi çözümü sağlanabilir.

Sizinde tanılama ilkesi hizmeti çalışmıyor Win10 çözümü ile ilgili olarak çözüm önerisiniz için sayfamızın altında yorumlar kısmından bize çözümünüzü yazarak paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın