Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüm] Wifi Bağlantısında Kırmızı Çarpı İşareti Neden Var (Resimli)

16.476 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar internet bağlantısını sağlaya bilmek için ethernet bağlantısı ile yada wifi bağlantısı üzerinden bağlanılır kablolu bağlantılarda internet çıkışta pek sıkıntı olmaz ama genelde bağlantı sıkıntıları kablosuz bağlantılar üzerinden yaşanır bunların bir çok nedenleri vardır bu konumuzda wifi bağlantı üzerinde duracağız.

Genelde wifi bağlantıları üzerinden bağlantı hatası olarak bağlantı sağlanamaması üzerine Bağlantı simgesi üzerinde Kırmızı Çarpı işareti gözükür         Gözüken bu kırmızı işaretin anlamı bağlantı yok anlamındadır.Peki böyle hatalarda sorun neden kaynaklanır.Şu durumda bağlantının olmadığını anlamına geldiğini göstermektedir.

Bu hataları ilk önce bağlantı kartından kontrol etmek gerekir , Bağlantı şifresinin doğru girildiğini kontrol etmek gerekir, Bağlantı üzerine gelip bağlantı soron giderici ayarlarını kontrol etmek gerekir.

Driver güncel olup olmadığını kontrol ediniz eğerki ethernet kartı sürücüsünde bir sıkıntı var ise Roolback yani sürücüleri geri yedekleme yapabilirsiniz. bunun için ethernet üzerinde sağ özelliklere giriyorsunuz.

Özellikler Bölümünden Yapılandır.. kısmına giriyoruz.

Resimde görüldüğü gibi Sürücü sekmesindeki Sürücüye geri Dön kısmı ile sürücünün yedeğine geri dönüyoruz. Burada resimde görüldüğü gibi pasif ise önceden alınmış bir driver yedeği yoktur ozaman yapacak bir şey yok Yeni bir driver indirip kurmanız gerekmektedir.

Kablosuz Bağlantı ethernetinin sağlam olup plmadığını kontrol ediniz bundan’da kaynaklana bilir. Son olarak Modem üzerinde bağlantı ayarlarında WEP / WPA2 gibi protokol ayarlarını kontrol ediniz. bunlar genelde protokolunda olması gerekmektedir.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[Çözüm] Wifi Bağlantısında Kırmızı Çarpı İşareti Neden Var (Resimli) (7 Yorum)

Yorum Yaz

  1. merhaba bir sorum var uzman görüşünüze danışmak istiyorum.wifiden bağlantı yapıyorum ve bağlantı gücünü gösteren simge bozuldu ve yerine internet yok gösteren simge geldi ama wifi çekiyor ve internette var sonra tekrar bi düzeldi sonra sizde bilirsiniz wifi var ama bağlı değil simgesi var o çıktı ve düzelmedi acaba sorunun çözümü nedir mail atarsanız sevinirim teşekkürler :)

  2. arkadaşlar benim internet yerimde çarpı var ağ paylaşım merkezini açtım kablo kopuk ve ya çıkık dio ama kablosuz wifi formattan sonra bole oldu napabilirim ltfen yardım :(

  3. Ben hepsini yaptım lakin benim bilgisayarımda gidiyor geldiğinde bilgisayarı uykuya almadan gitmiyor açıyorum uykudan aradan bağlandıktan 10 dk sonra yine geliyor

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın