Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] start.qone8.com arama motoru kaldırma

339 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan bu sahte arama motorunu AdwCleaner programı ile kaldıracağız . Bu işleme başlamadan önce bu konuda biraz bilgi vermek istiyorum. Bilgisayarımıza indirdiğimiz demo yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşan bu sahte arama motorları bilgisayarınız tarayıcını etkiler ve siz tarayıcıları kullandıkça sizi bu sahte arama motorlarını kullanmaya zorlar. bunlar zamanla bilgisayarınızı yavaşlata biliriz.

Şimdi Gelelim bu sahte arama motorunu nasıl temizleriz bunun için iki adım izleyeceğiz .

1-Adım :

daha önceden aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen start.qone8.com sayfası içinde uyarlayabiliriz. metot aynıdır sadece yapmanız gereken aramasayfam yerine start.qone8.com yazmanızdır.


2-Adım :

Konu başında değindiğimiz gibi Bilgisayarımıza AdwCleaner programını indiriyoruz ve bilgisayarımızı bu program ile taratıyoruz.

adwcleaner scanner virus

Bu program ile taratma dan önce diğer çalışan programları kapatınız Scan butonu ile taratınız

adwcleaner scanner

Bu program ile tarattık dan sonra start.qone8.com ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek siliyoruz. Bu işlemden sonra bilgisayarımız yeniden başlayacaktır.

adw

Daha sonra bilgisayarımızda yüklü olan internet tarayıcıların Özellikler bölümüne giriyoruz bunu tek tek diğer tarayıcılarda yapacağız.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda Örnek resimde görüldüğü gibi http://www.start.qone8.com uzantısı siliyoruz. bunu tüm tarayıcılarda yapacağız unutmayınız. Son olarak ise tarayıcıların ana sayfa ayarlarını Google yada bir başka siteye ayarlaya bilirsiniz.  Takip etmeye Devam Ediniz…

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın