Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp’da Doğrulama Kodu Gelmiyor Sorunu

4.098 views
Sponsorlu Bağlantılar

Mobil dünyada en çok kullanılan trend app uygulamalarından biri olarak kullanılan anlık mesajlaşma, sesli arama, görüntülü arama yapabileceğiniz ve sonradan gelen güncellemeler ile instagram hikayeleri gibi durum paylaşabileceğiniz WhatsApp‘da bazen her şey düzgün gitmeyebilir.

Bunlardan biride whatsapp doğrulama kodu‘nun gelmemesidir. Telefon değiştirdiğiniz de veya uygulamayı kaldırıp tekrar yüklediğiniz de Whatsapp her defasında doğrulama kodu’nu telefona göndererek yeniden yüklemenizi sağlayacaktır.

WhatsApp Doğrulama Kodu Gelmiyor?

  • Whatsapp doğrulama kodu’nun gelmemesi neden kaynaklıdır? eğer telefon numarasını yanlış yazma ihtimalinden kaynaklı olabileceğidir. Whatsapp yurtdışı bir uygulama olduğu için doğrulama kodu talebi için +90 532 1234567 şeklinde ülke alan kodu ile birlikte yazılmalıdır.  
  • Telefon sinyalinin ve İnternet bağlantısının güçlü, çeken bir yerde olduğundan emin olunuz.
  • Telefon numaranızın yurtdışı sms alımına açık olduğundan emin olunuz.
  • Android veya İOS işletim sistemi kullanıyorsanız telefonda jailbreak olmadığından emin olunuz.
  • ardı ardına fazla doğrulama kodu isteği varsa telefon sizi belli bir süre engelleyebilir bu nedenle beş dakika’da bir doğrulama kodu isteyiniz.
  • Eğer hala Whatsapp doğrulama kodu alamıyorsanız bu sefer şu adımları izlemeniz de fayda vardır. 
  1. İphone veya Samsung, Lg gibi Andorid tabanlı telefonlardan uygulamayı siliniz.
  2. Telefonu yeniden başlatın.
  3. Uygulamanın en son sürümünü tekrar indirerek yukarıdaki adımları tekrar uygulayarak whatsapp doğrulama kodunu isteyin.

Whatsapp telefon doğrulama sadece o cihaza gelen özel bir koddur, aynı kodu farklı telefonlarda kullanamazsınız, telefon sms doğrulaması her telefon için ayrı ayrı olmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

WhatsApp’da Doğrulama Kodu Gelmiyor Sorunu (2 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın