Sponsorlu Bağlantılar

Whatsapp hesabınız ele geçirildi mesajına dikkat ediniz..!

Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Whatsapp üzerinden gelen son derece tehlikeli ve dolandırıcılık kokan mesajlara dikkat etmek gerektiğini daha önceden söylemiştik. Bildiğimiz gibi Facebook üzerinden size gönderilen sahte arkadaş isteklerini kabul ettiğiniz de yakın ve samimi bir arkadaşınız gibi , senide düşündüm bir çekiliş var sende katılmak ister misin? 

Telefon numaran faturalı mı? telefonuna gelecek sms kodu bana gönder gibi fatura hattınız üzerinden kesinti yaparak dolandırılmak gibi şimdi dolandırıcılar whatsapp üzerinden dadanmaya başladılar. Buna örnek olarak whatsapp üzerinden gönderilen mesaj aynen aşağıdaki gibi ;

secure.digivento.online web sitesinin mesajı ; Whatsapp uyarı ; Whatsapp hesabınız ele geçirildi. Telefon numaranızı doğrulamazsanız hesabınız engellenecek, tüm kişileriniz, mesajlarınız, dosyalarınız, fotoğraflarınız kaybolacak ve WhatsApp’ı bir daha asla kullanamayacaksınız. Doğrulamak için OK tıklayın.

evet arkadaşlar bu şekilde gelen bu sahte mesajlara sakın itibar etmeyiniz, bu tür mesajlarda tamamen sizi dolandırmak için kurulmuş tuzaklardır.

whatsapp dolandırıcılığı olan bu tuzak mesajlarda sizden şunu yapmanız istenmektedir. sizi bir web sayfası üzerine yönlendirecekler burada telefon numarasını girmeniz gerektiği söylenmekte eğer buraya numara girerseniz bir hizmet satın alacaksınız ama ne olduğu belli değil..!! ardından girdiğiniz bir telefon numarasına doğrulama mesajı gelecek ve bu mesajı doğrulama yerine yazdığınız da artık geçmiş olsun faturanıza yüksek meblağlarda para kesintisi olacaktır. 

Sonradan pişman olacağınız iş yapmamak için WhatsApp üzerinden gelen bu dolandırıcılık mesajlarına, sahtekarlık mesajlarına itibar etmeyiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın