Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp Sohbet Sabitleme Nasıl Kullanılır?

288 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konumuzda Whatsapp sohbet sabitleme nedir? sohbet sabitleme nasıl kullanılır? bununla ilgili sizlere bilgiler aktarmaya çalışacağız. Whatsapp son zamanda ataklar ile kendini oldukça geliştirdi ve yeni özellikleri de beraberinde getirmişti, yakın zamanda instagram’da olduğu gibi hikaye özelliği ile birlikte sohbet sabitleme özelliğini yakın zamanda duyurmuştu. Whatsapp sohbet sabitleme nedir? ilk önce bunu açıklayalım sonra sohbet sabitleme özelliği nasıl kullanılır? bunu sizlere resimli olarak açıklamaya çalışacağız.

WhatsApp Sohbet Sabitleme Nedir?

Whatsapp’da sohbet ettiğiniz de bir diğer sohbet veya mesaj geldiğinde bir önceki sohbet geriye doğru gelen mesajlardaki zamana göre arkaya kayacaktır. Yani eski mesajlar, sohbetler sonlara doğru giderek yerini yeni mesaj penceresine bırakacaktır. Böylece eski bir sohbet veya önemli devamlı sohbet ettiğiniz kişilerin sohbet geçmişini tekrar aramalardan bularak yazışmaya devam edeceğiniz için WhatsApp sohbet sabitleme özelliği ile bu eziyeti ortadan kaldırarak sık kullandığınız sohbet pencerelerini üst tarafa iğnelemektedir. 

işte bu özelliği yani sohbeti üst tarafta tutmaya WhatsApp sohbet sabitleme adını vermiştir. Hızlı bir şekilde sohbetlere erişmek için mesajı iğnelemek ve erişim kolaylığı için rahatlıkla mesajlaşmayı sağlamaktır. Bu pencerede üç adet ( 3 ) sohbet sabitleme yapabilirsiniz daha fazla iğnelemeye izin vermemektedir.

WhatsApp Sohbet Sabitleme Nasıl Kullanılır?

sohbet sabitleme whatsapp ‘da nasıl kullanılır? aslında oldukça kullanımı basit ve sadeleştirilmiş olan bu özellikte sohbet penceresinde sohbet Android telefonlarda sohbetin üzerine basılı tuttuğunuzda raptiye işareti gelecektir raptiye işaretine bastığınızda sonra sık kullanılanlara yani raptiyelenmiş oluyor.

iphone cihazlarda bu işlem nasıl olacak? sohbet üzerinde iken soldan sağa doğru basılı şekilde kaydırdığınız da raptiye işareti gelecektir , raptiye simgesine bastığınızda sohbet direk olarak üst sıraya çıkacaktır. 

Eğer sohbet sabitlemeyi kaldırmak isterseniz tekrar yine sohbet üzerine basılı tuttuğunuzda raptiye simgesini bastığınızda kaldırabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın