Sponsorlu Bağlantılar

Whatsapp sohbet mesajı nasıl temizlenir

409 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda whatsapp sohbet mesajı silme konusunda bunu toplu silme işleminin nasıl yapılır kısmına bakacağız.

Daha önceki konuşlarımız da whatsapp sohbet yedekleme konusunda sizlerden gelen sorulara cevaplar vermeye çalışmıştık bu konumuzda ise bir abimizin sorduğu soruya istinaden olarak bu konuyu hazırlama ihtiyacı duyarak diğer sayfamızı ziyaret eden kullanıcılar içinde yardımcı olmaya çalışacağız.

Telefon hafızasında yer açmak veya WhataApp yedeğinin fazla yer tutmaması için grup sohbetlerinde ya da bir whatsapp kullanıcı ile ilgili geriye dönük mesajlaşmaları silmek için tek tek silmek yerine bunu bir kez toplu silme konusunda bir yolu yöntemi var mı bunu sizlere ayrıntılı olarak anlatmaya çalışacağız.

WhatsApp mesajları topluca silmek için neler yapılabilir? Hangi adımları takip ederek önceki görüşmeleri, mesajları bir anda toplu olarak silerek tek tek silme zahmetinden kurtulmanın yollarını bulabiliriz?

Whatsapp mesajları silme

WhatsApp mesaj silme işlemi için kullanıcı, grup mesajlarını tek tek ve topluca silebileceğiniz gibi 7 dakika içinde silebileceğiniz bir sistem vardır. Eğer yanlışlıkla gönderdiğiniz bir mesajı hem kendinizden hem de karşı taraftan yani iki taraftan kaldırmak, silmek isterseniz bu özelliği 7 dakika içinde kullanabilirsiniz.

WhatsApp yanlış mesajı iki taraftan silme

Bunu daha önceki konuşlarımız da sizler için paylaşmıştık, fakat biz whatsapp mesajı toplu silme yönüne bakacağımız için bunu anlatacağız.

Sohbet penceresi içinde okunmuş tüm mesajları silmek için aşağıdaki görsel resimleri takip ederek bu mesajları silinir.

sohbet penceresinde mesajları silmek, mesajları boşlatmak için grup ayarları içine giriyoruz ve grup üyelerinin olduğu alanın en altına “sohbeti temizle” yazan kısma basarak mesajları boşaltıyoruz.

Bu şekilde whatsapp grup mesajını silerek sohbet yedekleme alanında yer açabilir veya kimsenin görmesini istemediğiniz bu sohbet geçmişini silmiş olacaksınız.

Diğer sohbet penceresi içinde mesaj silmek için sileceğiniz mesajın üzerine bir kere basarak şu işlemleri takip ederek mesaj silme işlemini yapabilirsiniz.

 

silinecek mesajın üzerine bir kere dokunduğunuz da “SİL” ayarına bastığınız da karşınıza diğer bir pencere açılacaktır.

 

Seçtiğiniz mesajları işaretliyorsunuz tek tek işaretliyorsunuz ve       sil butonuna basıyoruz.

Silmek istediğiniz mesajları sadece “Herkesten Sil” veya “Benden Sil” butonu kullanmak üzere silme işlemini yerine getiriyorsunuz. Fakat burada sizlere anlattığım gibi bu anlatımda tek tek mesaj siliniyor.

Eğer bu mesajı tek seferde silmek isterseniz o zaman sohbet ettiğiniz kişilerden gelen mesajlar kısmına giriyoruz ve o kısımdan siliyoruz.

sohbet ettiğiniz kişilerin olduğu alanda hangi kişinin sohbetini silmek için sohbet kutusunu boşaltmak için kişinin ismi üzerine gelerek sağdan > sola doğru çekiyoruz pencereyi ardından üç nokta işaret *** ( diğer ) yazılı alana bir kere dokunmanız halinde “Sohbeti Sil” kısmına bastığınız da tüm içeriği temizlemiş, boşaltmış oluyorsunuz.

Yukarıda anlattığımız konumuzda tek seferde mesaj nasıl silinir, bunu sizlere resimli olarak anlatmaya çalıştım bu konuda sorularınız için sorularını tarafımıza yorumlar kısmından veya soru & cevap sayfamızdan tarafımıza ileterek cevap alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın