Sponsorlu Bağlantılar

Whatsapp’de Mavi Tık İşaretinden Kurtulma..

82 views
Sponsorlu Bağlantılar

Whatsapp uygulamasında son güncellemeler ile çoğu kişinin başını ağrıtacak . yeni güncelleme ile sohbet bölümünde tek tık işareti mesajın sunuculara iletildiğini , çift tık işareti mesajın karşı telefona iletildiğini , Mavi Tık işareti ise mesajın okunduğu anlamı içermektedir. Böyle olunca artık karşı tarafa mesaj ile ilgili olarak bahane bulamayacaksınız.

Peki Mavi tık işaretinden kurtulmanın yolu var mı ? Tabi ki Whatsapp da Mavi Tık özelliğini kapatacak bir ayarı yok peki mavi tık özelliğini nasıl kapatabiliriz. Bununla ilgili olarak şöyle yapabilirsiniz. Akıllı telefonun İnternet bağlantılarını kapatınız ( Uçak Modu ) Wifi ayarını – 3G ayarlarını kapatarak cihazınızda hiç bir İnternet bağlantısı olmadan mesajınızı açınız ve okuyunuz mesajı böyle okuyunca İnternet olmadığı için karşı tarafa okundu mesajı gitmeyecektir bunu deneme yanılma yöntemi ile yakın bir arkadaşınızın telefonu ile deneyiniz emin olmak için.

diğer bir yöntem Gelen Whatsapp Mesajları okumak için Telefon Bildirim Merkezini Açarak Ekran Gelen mesajları açmadan okuyabilirsiniz. Böylece Whatsapp mesajlarını açmadan ekranda görebilirsiniz daha sonra duruma göre bu mesajları açarak okuyabilirsiniz.

Whatsapp son hamle olarak Mavi tik için geri adım attı Android uygulamalarda gelen bu güncelleme ile Whatsapp uygulamasını açıyoruz . Seçenekler > Gizlilik >  Read receipts  karşısındaki kutucuk işareti kaldırdığımızda bu kabus dan kurtulmuş oluyorsunuz. Bunun İOS için gelen güncellemeyi de beklemekteyiz. ( 16.11.2014 )

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın