Sponsorlu Bağlantılar

[ Çözüldü ] Bilgisayarım Açılışta Boş Masa Üstü Geliyor

210 views
Sponsorlu Bağlantılar

Sizlerden Gelen Sorulardan Biride ” Bilgisayarım Açılışta Boş Masaüstü olarak geliyor hiç bir kısayol simgesini göremiyorum ” Bu sorun bilgisayarımızda açılışında explorer.exe doğru çalışmadığından kaynaklanmaktadır. Masaüstü simgesi gelmiyor ama arka plan görünüyor olabilir.

Aslında bu sorunun gözümü oldukça basit bu sorunu çöze bilmek için Win + R tuş takımı ile Çalıştır ( Run ) penceresini açıyoruz. Bu pencere explorer.exe komutunu yazarak enter tuşuna bastığımızda Sorunun çözüldüğü göreceksiniz. Ama bilgisayar her açılışında tekrarlıyor ise ; Win + R çalıştır ( run ) msconfig komutunu yazarak ” Sistem Yapılandırması ” penceresini açalım Bu kısımda Başlatma bölümünde

MSCONFIG-startup

 

açılış ta gereksiz ve bilmediğiniz programların önündeki tik işaretini kaldıralım ve bilgisayarımızı yeniden başlatalım. Bilgisayarımızda sorun devam ediyor ise bilgisayarımızı güvenlik taraması yaptıralı bilgisayarımız da zararlı virüsler yazılımlar var ise bunları silecek uygun Antivirüs yazılımları kullanabilirsiniz.

Bilgisayarımızı eski bir tarihe geri yükleme yaparak bilgisayarımız üzerinde yapısı değişen yada silinen sistem dosyaları geri yüklemek için kullanabiliriz.  Sistem Geri Yüklemesi nasıl yapılır bu konu hakkında buradan inceleye bilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın