Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp Karanlık Modu nasıl kullanılır

573 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Whatsapp dark theme veya diğer adıyla beklenen bir özellik olarak karanlık modu hakkında bilgi vereceğiz.

Yeni bir sürüm güncellemesi ile 2.19.282 sürümü ile karanlık modu kullanıma sunacağın yeni haberleri gelmeye başladı. Bu karanlık tema modu şuan herkes için kullanıma açık değildir. Bu güncellemenin herkes tarafından ne zaman kullanıma sunulacağından kesin bir tarih yok ama yakın bir zamanda tüm dünyada yavaş yavaş kullanılacağına da söylemeden geçmeyelim.

Şuan beta aşamasında olan Whatsapp koyu tema denemeler yapılarak, üzerinden yapılacak testler sonucu kullanılacağını belirtelim. Fakat Wabetainfo’dan gelen haberlere göre karanlık temanın görüntüleri de ortaya çıkmaya başladı.

KARANLIK MODU KULLANMA WHATSAPP

Şuan için herkes tarafından kullanıma açık olmayan ve sadece deneme süresince kullanılabilir sürümünden yola giderek Android telefonlar için temayı aktif etmek, kullanıma açmak için;

Ayarlar > Tema > Dark adımları ile temayı etkinleştirerek açabilirsiniz. Bu temayı kullanımı içinde belirleyeceğiniz zaman süresince sınırlayabilirsiniz.

Bunun dışında tema kullanımında Işık, Karanlık ve Sistem ( varsayılan ) tema olarak sizlere seçenekte sunmaktadır.

Işık ( Light ) tema alışılmışının dışında yani varsayılan temandan daha parlak bir bir plan sunmaktadır. Karanlık ( Dark ) tema akşam kullanımında bilhassa kullanıcıların gözünü yormadan kullanmak amaçlı olarak tasarlanmış bir temadır.

Varsayılan tema bu temada normal kullandığımız tema olarak kullandığımız temadır. Yukarıda adımlarla whatsapp karanlık modu kullanımı ile akşamları gözlerinizi fazla yormadan kullanım kolaylığı sağlayabilirsiniz.

Konumuzda Whatsapp karanlık modu nasıl kullanılır nasıl aktif edilir, nasıl açılır konusunda tam sürümü yayınlandığında kullanmanız amaçlı olarak hazırlanan konumuzda sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden sorularınızı tarafımıza gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın