Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp Güvenliği için alınacak önlemler

56 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda WhatsApp güvenliği için alınacak tedbirler nelerdir, nasıl bir güvenlik önlemi almalıyız? Bu konuda ipuçları vermeye çalışacağız.

Dünyaca ünlü popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp da kullanıcı sayısının 2 milyar üzerinde olması ve aşağı yukarı her akıllı mobil cihazlarda yüklü olması nedeniyle bazı kötü yazılımcıların iştahını da artırmıştır.

Antivirüs yazılım uzmanları WhatsApp güvenliğini araştırarak ne gibi önlemlerin alınacağını, nelerde uzak durulması gerektiğini bir makale ile paylaştılar.

Daha önceki konularımızda İtalyan Bayraklı bir emoji ile gönderilen zararlı bir kodun telefonları çökertmesi hakkında bilgi vermeye çalışmıştık. Bu tür yazılımlar ile telefonun ele geçirileceğini beyan etmektedirler.

Mesajlar uçtan uça şifreleme ile korunan WhatsApp gönderileri doğrudan okumak saten mümkün değildir ama bu zararlı yazılımlar ile telefonun ele geçirilmesiyle mesajların güvenliği de açık hale gelmektedir. Şimdi aşağıda WhatsApp’da alınacak güvenlik önlemleri nelerdir bunları sizlere başlıklar halince vermeye çalışacağız.

Sizde kendi telefonda yüklü WhatsApp güvenliğini sağlamak amaçlı olarak tedbirlerinizi alabilirsiniz.

WHATSAPP GÜVENLİK ÖNEMLERİ

  • Telefonun güvenlik pin kodu kullanarak telefonu unuttuğunuz masada, çalışma ofisinizde tehlikeye açık halde bulunmasını önleyin.
  • Telefonunuzda uygulama için Ayarlar > Hesap > iki adımlı doğrulama ile uygulamayı etkinleştiriniz.
  • Telefonu bir başkasına emanet ederek bir yer gitmeyin. Kendi telefonunda yeniden bir Whatsapp kurarak doğrulama kodunu sizin numaranızı yazarak gelen doğrulama kodunu girerek sizin WhatsApp hesabınızı ele geçirebilir.
  • Bilmediğiniz bir yerden gelen mesajları açmayın, bu mesajlar için bilmediğiniz linkleri açmayınız.
  • Gerektiğinde bu numaraları spam olarak bildirin.
  • WhatsApp ekran kilidi kullanabilirsiniz. Böylece sizin bilginiz dâhilinde bu uygulamayı kimse açamaz. Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Ekran Kilidi üzerinden aktif hale getirerek yabancı gözlerden korumuş olacaksınız.

Yukarıda basit ve etkili adımlarla telefonunuzda yüklü WhatsApp uygulamasının güvenlik önlemlerini kendinizde sağlayabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Unutmayın telefonunuz açık halde bıraktığınızda herkesin dikkatini çekecektir. Bu nedenle cihazınızın ekran kilidi ile ve uygulamanızı ayrıca Ekran Kilidi ( Touch ID ) ile koruma altında alabilirsiniz.

TAVSİYE YAZI; WhatsApp yardım ve destek hattı

Bu konumuzda WhatsApp güvenlik önlemleri nasıl alınır hakkında bilgi vermeye çalıştık.

Konumuzla alakalı sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle sorunlarınızı paylaşabilir veya WhatsApp yardım ve destek hattı sayfasından bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın