Sponsorlu Bağlantılar

İphone çökerten İtalyan Bayraklı mesaj ve alınacak önlemler

470 views
Sponsorlu Bağlantılar

İphone cihazları çökerten bir mesaj bombası nedeniyle başı dertte. Cihazları çökerten bir mesaj ile cihazlar ilk önce donuyor ardından ise çökme sorunu yaşanmaktadır.

İphone çökmesine neden olan bu küçük metin, Telegram ve Discord tarafında görülmüştü. İOS 13.4.1 sürümünde İphone neler yapabileceğini Youtuber EverythingApplePro gözler önüne sundu.

İPHONE ÇÖKERTEN MESAJ 2020

 

Bu küçük zararlı yazılımda dikkati çeken İtalyan Bayrağı emoji kullanılmış olmasıdır. Fakat bu zararlı kodun çalışması için gerekli olan bir şey değildi.

Ayrıca bu metin içerisinde Pakistan, Hindistan konuşulan bir dil metini, Farsça – Arapça alfabelerinin karışık olduğu bir metin içermesiydi.

Farklı karakterleri içeren bu mesaj telefonun yanlış işlemesine neden olduğu için ilk başta telefonu donduruyor ardından da telefonun çökmesine neden olmaktaydı.

İlk başta endişe verici gibi görünen bu olayda çöken iphone nasıl düzelir? Bunu çözmek aslında çok kolay telefonu yeniden başlatmaya zorlamak olacaktır.

Telefonun HOME + GÜÇ düğmesine birlikte basarak cihazı yeniden başlatabilirsiniz. Bu sorun bu şekilde düzelmiyorsa cihazı DFU moduna alarak yazılımı tekrar yüklemek zorunda kalabilirsiniz.

Cihazı yeniden başlatmak için İphone Modeline göre farklılık gösterebilmektedir. İOS Metin Bombası veya diğer adıyla zararlı kod nasıl önüne geçilir?

İPHONE MESAJLA ÇÖKMESİNİ ÖNLEME

İphone cihazınızın çökmesini önlemek bu tür zararlı kod, zararlı mesajlar nedeniyle zarar görmesini önlemek için WhatsApp ve buna benzer mesajlaşma uygulamalarının bildirimlerini kapatınız.

Telefonun mesaj ön izlemelerini kapatınız. Bu şekilde bir nebze de olsa cihazınızı korumuş olacaksınız. Bunun için Apple mühendislerinin çalıştığı ve yeni güncelleme ile bu açığın kapanması gerektiğidir.

İphone çökerten mesajlar için bilinmeyen kişilerden gelen mesajları, iletileri açmamanız gerekiyor. Bunları hiç açmadan siliniz. 2020 – 2021 – 2022

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

İphone çökerten İtalyan Bayraklı mesaj ve alınacak önlemler (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. italyan bayrağı emoji iphone çökertme mesajı denedim telefonum aşırı derece ısındı sakın bir başkasına şaka olarak bu virüslü mesajı göndermeyin.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın